کد خبر: ۷۰۸۷۶۶۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان همدان گفت: امسال ۲۲۰ دستگاه اتوبوس جابه جایی زائران اربعین را بر عهده دارند.

آماده سازی ۲۲۰ دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین در همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، مصطفی پناهنده، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان همدان گفت: امسال ۳ مرکز همدان، اندیمشک و کرمانشاه به عنوان هاب (پس کرانه) تعریف شده‌اند به طوریکه زائران اربعین در زمان بازگشت در این ۳ شهر تخلیه شده و از این شهر‌ها به مقاصد خود اعزام می‌شوند.

او با بیان اینکه در کشور ۸هزار دستگاه اتوبوس در زمان اربعین مسافران را جابجا خواهند کرد، افزود: در استان همدان ۲۲۰ دستگاه اتوبوس جابجایی مسافران اربعین را برعهده دارند و البته از سایر استان‌ها تعدادی اتوبوس به استان اعزام خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان همدان با تأکید بر اینکه در مسیر رفت زائران مشکلی وجود ندارد، ادامه داد: برای جلوگیری از ورود تردد به شهر همدان و کاهش بار ترافیکی در این زمان، رینگ دوم شهر مریانج برای اتوبوس‌ها در نظر گرفته شده است و در زمان بازگشت زائران از این شهر می‌توانند به مقاصد خود سفر کنند.

زارعی با اشاره به اینکه در ایام اربعین اتوبوس به سایر نقاط کشور نخواهیم داشت، گفت: با توجه به اینکه در این ایام اتوبوسی به سایر استان‌ها نخواهیم داشت، هموطنان باید از تاریخ ۲۴ مهر تا یک آبان سفر‌های خود را به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که نیازی به ناوگان اتوبوسی نداشته باشند.
او با اشاره یه اینکه پیش بینی می ‎شود ۳ تا ۵ میلیون زائر از ایران به کشور عراق اعزام شوند، عنوان کرد: به همین منظور تأمین سوخت ناوگان اتوبوسی، استقرار ۲ جایگاه سوخت سیار در استان به شرکت نفت درخواست داده شده است.

انتهای پیام/ب

 

۸ هزار دستگاه اتوبوس مسافرین اربعین را جا به جا می‌کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر