کد خبر: ۷۰۹۰۲۷۷
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
فرمانده انتظامی استان سمنان خبر داد؛

سرهنگ عبدالله حسنی گفت: به منظور ترویج فرهنگ حجاب و جلو گیری از آسیب های اجتماعی طرح ضربتی برخورد با بی حجابی در خودرو در استان سمنان انجام می شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، سرهنگ عبدالله حسنی فرماندهی انتظامی استان سمنان در آستانه هفته ناجا در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به پژوهش‌های انجام شده در این استان گفت: بیش از ۹۳ درصد مردم استان سمنان قائل به رعایت حجاب و پوشش اسلامی هستند.

او از برخورد پلیس با بی‌حجابی و کشف حجاب در خودرو‌ها خبر داد و افزود: برخورد پلیس با بی‌حجابی طی فرآیندی سه مرحله‌ای صورت می‌گیرد در مرحله اول به همان تذکر لسانی بسنده می‌شود، در مرحله دوم از فرد تعهد کتبی گرفته می‌شود و چنانچه برای سومین بار مرتکب بی‌قانونی شود برای وی پرونده تشکیل و با وی برخورد قضایی می‌شود.

فرماندهی انتظامی استان سمنان با اشاره به اجرای طرح سراسری ناظر خاطرنشان کرد: مرحله نخست این طرح در سطح استان سمنان نیز در حال اجرا است و طی آن ۱۱۰۰ناظر که عمده آن‌ها از نیرو‌های مردمی است با نیروی انتظامی استان همکاری می‌کنند.

سرهنگ عبدالله حسنی با بیان اینکه این افراد ناظر فعلا فقط در طرح برخورد با کشف حجاب در خودرو با نیروی انتظامی استان همکاری دارند اضافه کرد: از ابتدای اجرای این طرح تا کنون ۴۲۰۰ برخورد با افراد خاطی در سطح استان صورت گرفته است.

او با بیان اینکه این تعداد برخورد و گزارش به نسبت جمعیت و تعداد ناظران رقم پایینی محسوب می‌شود بیان کرد: براساس این گزارش‌ها عمده خودرو‌هایی که سرنشین‌های آن‌ها به کشف حجاب در داخل خودرو پرداختند دارای پلاک استان سمنان نبودند.

فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه ۷۰۰ نفر از ۱۱۰۰ ناظر استان سمنان از نیرو‌های برون‌سازمانی و مردمی هستند ادامه داد: مابقی ناظران نیز از نیرو‌های پلیس استان هستند.

سرهنگ عبدالله حسنی از بهره‌گیری از نیرو‌های با تجربه در این طرح خبر داد و ابراز داشت: در گشت‌های امنیت اخلاقی نیز از افراد مجرب و آموزش‌دیده استفاده می‌کنیم تا ضمن رعایت حقوق افراد بیشترین اثرگذاری را داشته باشد ضمن اینکه ناجا به هیچ عنوان نمی‌پذیرد که احیانا ماموری با مردم برخوردی نادرست داشته باشند. البته در همین راستا سامانه ۱۹۷ به صورت شبانه‌روزی پذیرای انتقادات، شکایات و همچنین تقدیر و تشکر‌های مردمی است.

انتهای پیام / م

۹۳ درصد سمنانی‌ها معتقد به حجاب‌اند/برخورد با کشف حجاب در خودرو با ۱۱۰۰ ناظر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر