کد خبر: ۷۰۹۱۵۰۹
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
کد خبر : ۷۰۹۱۵۰۹
گروه : ایلام » ایلام

زیرساخت‌های لازم شهری برای استقبال از زائران اربعین حسینی در شهر مهران در حال تکمیل است.

اعلام ظرفیت پارک ۱۳۰ هزار خودرو در مهران / احداث پارکینگ بزرگ اربعین با ۲۰ هکتار مساحت

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام،کمتر از دو هفته دیگر به اربعین حسینی مانده است ، امسال برخلاف سال‌های دیگر شاهد افزیش تردد‌ها از مرز مهران هستیم چرا که حذف روادید و از طرفی امنیت پایدار مرز مهران سبب شده زائران مرز مهران را برای رفتن به کربلا انتخاب کنند.

همین امر سبب شده که مسئولان کشوری و استانی برای توسعه زیر ساخت‌های استان ایلام بخصوص شهر مهران تلاش کنند.

هرچند اقدمات انجام شده تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی دارد، ولی در مقایسه با گذشته قابل قبول است چرا مسئولان هم بر اساس اعتبارات تخصیص یافته تلاش کردند تا زمینه خدمات دهی به زائران را فراهم کنند.

یکی از موضوعاتی که در سال‌های گذشته مشکلات فراوانی برای زائران وشهروندان استان ایلام بخصوص مردم شهر مهران به وجود آورده بود مشکلات زیر ساختی در بحث راه و ترافیک شهری بود.

بیشتر بخوانید: 

باتوجه به استفاده زائران از خودروی شخصی، همین امر سبب شد مسئولان برای حل مشکلات ترافیکی اقداماتی از جمله ایجاد پارکینگ و ساماندهی خودرو‌های شخصی در ایام اربعین در دستور کار خود قرار دهند.

با ایجاد پارکینگ بزرگ اربعین تلاش شده علاوه بر جلوگیری از ورود خودرو‌های شخصی به داخل شهر مهران مشکلات ترافیکی به حداقل برسد.

ساماندهی پارکینگ‌های مهران

قاسمی فرماندار مهران گفت: هماهنگی‌های لازم برای خدمت رسانی و خدمتگزاری به زائران سرور و سالار شهیدان در سطح شهرستان مهران صورت گرفته است.

او اظهار کرد: از جمله موضوعاتی که در سال گذشته برای بسیاری از زائران مشکلاتی را ایجاد کرده بود کمبود پارکینگ در شهر مهران بود که این موضوع امسال ساماندهی شده است.

قاسمی بیان کرد: امسال علاوه بر پارکینگ بزرگ اربعین تلاش شده تا پارکینگ‌های سطح شهر هم ساماندهی شوند تا زائران در بحث پارک خودرو‌های شخصی خود با مشکل مواجه نشوند.

فرماندار مهران مطرح کرد: علاوه بر پارکینگ بزرگ اربعین به میزان ۲۰ هکتار زمین، یک پارکینگ دیگر روبروی پارکینگ اربعین برای ایجاد پارکینگ کمکی در ورودی شهر مهران در حال تکمیل است و علاوه بر آن این دو پارکینگ بزرگ، تعداد ۸۰ پارکینگ دیگر نیز در سطح شهر مهران مشخص و ساماندهی شده است.

او افزود: تلاش شده است در احداث این پارکینگ‌ها رعایت مسائل استاندارد را داشته باشیم تا زمینه خدمات رسانی هر چه مطلوب‌تر برای زائران فراهم شود.

فرماندار مهران بیان کرد: سال گذشته ۱۱۰ هزار وسیله نقلیه شخصی در شهرستان مهران پارک کردند و امسال پیش بینی می‌شود این تعداد افزیش پیدا کنند و همین امر سبب شده زیرساخت‌های بیشتری برای پارکینگ آماده کنیم.

ظرفیت پارک ۱۳۰ هزار خودرو در مهران

حجت نصیری پور شهردار مهران گفت: زیرساخت‌های لازم شهری برای استقبال از زائران اربعین حسینی در شهر مهران در حال تکمیل است.

او ادامه داد: پارکینگ بزرگ اربعین با ظریفت ۴۰ هزار خودرو ساماندهی شده است.

شهردار مهران افزود: ایجاد یک پارکینگ ۲۰هکتاری روبروی پارکینگ بزرگ اربعین، ایجاد روشنایی، ساخت وتکمیل ۶۰چشمه سرویس بهداشتی، استقرار اکیپ پلیس راه، هلال احمر، نصب دکل مخابراتی، ایجاد استراحت گاه و مستقر شدن اکیپ تعمیرات خودرو از مهترین اقدماتی است که در سطح پارکینگ اربعین صورت گرفته است.

نصیری پور مطرح کرد: علاوه بر این دو پارکینگ بزرگ، ۸۰ پارکینگ دیگر در سطح شهر مهران ساماندهی شده اند که در مجموع ظرفیت پارک ۱۳۰هزار خودرو در شهر مهران فراهم شده است.

اعلام نرخ پارکینگ‌ها

شهردار مهران در خصوص نرخ پارکینگ‌ها گفت: برابر هماهنگی‌های انجام شده پارک خودرو در ایام اربعین در تمام پارکینگ‌ها ۵۰ هزار تومان پیش بینی شده است.

او اظهار کرد: امسال علاوه بر ساماندهی نمایشگاه سطح شهر مهران، زمینه ایجاد غرفه‌های خدماتی و رفاهی بعد از پل زائر جهت ساماندهی دست فروشان از جمله اقدماتی است که صورت خواهد گرفت و نظارت بر این غرفه‌ها بر عهده اصناف وشهرداری است.

نصیری پوربیان کرد: برابر هماهنگی‌های صورت گرفته امسال یک هزار دستگاه اتوبوس درون شهری از پارکینگ اربعین تا پل زائر واز پل زائر تا پایانه مرزی جابجایی زائرین را به عهده دارند.

او با اشاره به آسفالت ۷کیلومتر از ۱۲کیلومتر کمربند غربی شهر مهران اظهار کرد: در تلاش هستم مابقی مسیر تا قبل از اربعین تکمیل کنیم واگر این اتفاق صورت بگیرد، اتوبوس‌های درون شهری از پارکینگ بزرگ اربعین مستقیم به پایانه هدایت می‌شوند و این امر سبب خواهد شد تا ترافیک درون شهر مهران کاسته شود.

شهردار مهران در رابطه با اخذ عوارض از زائران بیان کرد: در سنوات گذشته مبلغ اندکی به عنوان عوارض از زائران به خاطر خدمات ارائه شده اخذ می‌شد، ولی امسال تنها پرداخت عوارض از طریق سامانه سماح است و خارج از آن هیچ گونه عوارضی از زائران دریافت نخواهد شد.

منبع: مهر

انتهای پیام/ ن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر