کد خبر: ۷۰۹۳۳۸۱
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲

رییس پلیس راه استان خوزستان گفت: ۲ پارکینگ در قسمت شمالی و جنوبی پایانه مرزی چذابه با ظرفیت پذیرش ۵۰ هزار خودرو آماده است.

سرهنگ رضا دولتشاهی رییس پلیس راه استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: ۲ پارکینگ در مرز چذابه با ظرفیت ۵۰ هزار خودرو آماده شده، محصور سازی محوطه پارکینگ‌ها در حال انجام بوده و رو به اتمام است.

او با بیان اینکه عملیات آسفالت کردن جاده مواکب درحال انجام است، افزود: تلاش می‌کنیم هر چه سریع‌تر به پایان برسد، ضمن اینکه جاده پشت مواکب که قرار است خدمات رسانی از طریق آن‌ها انجام شود، رو به اتمام و همه چیز آماده اربعین حسینی است.


بیشتر بخوانید: تردد بیش از ۱۱۷ هزار زائر در پایانه‌های مرزی خوزستان


سرهنگ دولتشاهی اظهار کرد: از امروز شنبه، ۱۳ مهرماه نیرو‌های پلیس راه در مسیر‌های منتهی به پایانه مرزی چذابه  مستقر شدند.

اعمال ممنوعیت تردد خودرو‌ها

این مقام مسئول درباره ممنوعیت تردد خودرو‌ها گفت: ممنوعیت تردد خودرو‌های ترانزیتی از فردا یکشنبه ۱۴ مهرماه در ۲ مرز چذابه و شلمچه اعمال می‌شود.

پلیس راه خوزستان تصریح کرد: تردد کامیون‌ها و تریلر‌ها در مسیر اهواز به خرمشهر و اهواز به چذابه از چهارشنبه، ۱۷ مهرماه اعمال خواهد شد و اجازه حرکت خودرو‌های سنگین به مرز‌های شلمچه و چذابه داده نخواهد شد.

او ادامه داد: همچنین از ۱۵ تا ۳۰ مهرماه، تردد اتوبوس‌ها در محور ایذه به دهدز ممنوع است و انشاءالله از یکم آبان ماه تردد از محور‌های مذکور آزاد است.

به گفته سرهنگ رضا دولتشاهی، به منظور تسهیل در تردد زائران، محدودیت تردد خودرو‌های زائران در پایانه مرزی چذابه از امروز شنبه ۱۳ مهرماه اعمال خواهد شد.

او اذعان داشت: خودرو‌هایی که مربوط به مواکب هستند باید حتما کارت تردد داشته باشند و سایر خودرو‌های سواری به سمت پارکینگ‌ها هدایت می‌شوند.

سرهنگ دولتشاهی گفت: حدود ۳۰۰ نفر نیروی پلیس راه برای نظارت بر تردد خودرو‌ها و خدمات رسانی به زائران در مرز چذابه مستقر خواهند شد.

در زمینه توسعه جاده منتهی به مرز چذابه مشکل داریم

او درباره ایمن سازی جاده‌ها بیان کرد: تا جایی که توانسته ایم سعی کریم ایمن سازی‌ها را انجام دهیم، اما در زمینه توسعه، به دلیل تعلل در آغاز اقدامات مربوطه و تخریب برخی زیرساخت‌ها ناشی از سیل ابتدای سال جاری، همچنان با مشکل مواجه هستیم.

سرهنگ دولتشاهی اظهار داشت: این مشکل در حدی نیست که برای رانندگان و مسافران مشکلی ایجاد نماید اما در بعضی مقاطع عرض جاده بسیار کم است و تردد راننده از این قسمت‌ها منوط به دقت کافی و حرکت با سرعت مطمئنه است و در صورتی که نکات ایمنی را رعایت کنند، مشکلی بوجود نمی‌آید.

رییس پلیس راه خوزستان با اشاره به انجام عملیات تعریض و بهسازی از سوی راه و شهرسازی خوزستان در محور سوسنگرد تا بستان تصریح کرد: این اداره فرصت زیادی برای تکمیل عملیات ندارد، چرا که از ۱۷ مهرماه تمامی عملیات‌های راهداری و جاده سازی تعطیل خواهد شد و اجازه کار به آن‌ها داده نمی‌شود.

این مقام مسئول اذعان داشت: تاکید ما بر ایمن سازی جاده‌ها است تا مشکلی برای راننده‌ها ایجاد نشود.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر