کد خبر: ۷۰۹۴۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷

استاندار آذربایجان غربی گفت: کارخانجات کنسانتره، سیب صنعتی را به ازای هر کیلو حداقل ۶۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می‌کنند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در پایان جلسه هماهنگی خرید و فرآوری سیب صنعتی استان در گفتگو با خبرنگاران گفت: طی توافق صورت گرفته با کارخانجات کنسانتره استان مقرر شد که کارخانجات تا زمان متعادل شدن قیمت، سیب صنعتی را به ازای هر کیلو حداقل ۶۰۰ تومان از کشاورزان خریداری کنند.

او افزود: با توجه به تولید و عرضه بالای سیب صنعتی در استان متاسفانه طی روز‌های گذشته شاهد افت قیمت این محصول بودیم که مطمئنا در روز‌های آتی با مدیریت عرضه، قیمت سیب صنعتی نیز افزایش خواهد یافت؛ لذا از کشاورزان تقاضا داریم با توجه به ماندگاری سیب زیردرختی تا یک الی دو هفته، در برداشت و عرضه محصول خود به کارخانجات عجه نکنند.

شهریاری همچنین از پیگیری موضوع خرید حمایتی سیب صنعتی استان نیز خبر داد و گفت: پیگیر تصویب این موضوع در ستاد تنظیم بازار کشور هستیم که در صورت نهایی شدن، خرید حمایتی سیب صنعتی در استان نیز همانند محصول گوجه فرنگی انجام خواهد گرفت.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت خرید حمایتی محصول گوجه فرنگی در استان گفت: از روز پنج شنبه هفته گذشته طی توافق صورت گرفته با ۴ کارخانه صنایع تبدیلی در استان، گوجه فرنگی به ازای هر کیلو ۱۰۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می‌شود.

شهریاری ادامه داد: در حال حاضر کارخانجات روزانه ۷۰۰ الی ۹۰۰ تن گوجه فرنگی از کشاورزان خریداری می‌کنند که این امر تا حدودی باعث رضایت نسبی کشاورزان شده است.

او همچنین از جهاد کشاورزی استان خواست اقدامات لازم را برای تشویق و ترغیب کشاورزان برای بیمه کردن محصولات خود انجام دهد.

 

انتهای پیام/م

 

جلسه هماهنگی خرید و فرآوری سیب صنعتی استان برگزار شد

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر