کد خبر: ۷۰۹۵۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷

وطن پرست گفت: تیم ملی برابر برزیل که از بزرگترین تیم‌های دنیا است بازی قابل قبولی ارائه داد و با وجود این که نتیجه را واگذار کرد، از نظر فنی چیزی از حریف کم نداشت.

ابراهیم وطن پرست پیشکسوت و کارشناس والیبال کشورمان در گفت و گو با  خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال کشورمان در مسابقات جام جهانی ژاپن اظهار داشت: تیم ملی والیبال در سال‌های اخیر نتایج درخشانی در مسابقات آسیایی و جهانی کسب کرده و همین موضوع باعث شده تا انتظارات مردم از والیبال بالا برود. تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی برابر روسیه عملکرد خوبی داشت، اما نتیجه را به این حریف قدرتمند واگذار کرد. به هر حال روسیه از بزرگ‌ترین قدرت‌های والیبال دنیا است و باخت به این تیم چیزی از ارزش‌های بازیکنان ما کم نکرد. اما باختی که برابر مصر داشتیم به دلیل دست کم گرفتن این تیم بود و همین غافلگیری تیم ما باعث شد برابر این تیم باختی ناباورانه داشته باشیم.


بیشتر بخوانید: کولاکوویچ: در دیدار با برزیل همیشه انگیزه بالایی داریم/ فرصت بازی کردن مقابل تیم‌های بزرگ را به جوان‌تر‌ها می‌دهیم


وطن پرست در ادامه گفت: باخت به مصر نقطه عطفی شد تا کولاکوویچ تغییر تاکتیک دهد و در چینش بازیکن‌های داخل زمین بازنگری کند و در ۲ بازی بعدی برابر استرالیا و کانادا بتوانیم به پیروزی برسیم و به بازی‌ها برگردیم. امروز نیز تیم ملی برابر برزیل که از بزرگترین تیم‌های دنیا است بازی قابل قبولی ارائه داد و با وجود این که نتیجه را واگذار کرد، از نظر فنی چیزی از حریف کم نداشت و جوان‌های تیم ملی جواب اعتماد کولاویچ را دادند و ثابت کردند می‌توانند آینده خوبی برای تیم ملی والیبال رقم بزنند.


بیشتر بخوانید: جایگاه هشتمی شاگردان کولاکوویچ‌ در پایان روز پنجم/ برزیل بدون شکست در صدر جدول باقی ماند


بازیکن پیشین تیم ملی والیبال درباره جوانگرایی در تیم ملی گفت: کادرفنی، فدراسیون و اداره کننده‌های هر رشته ورزشی همواره بازیکنان جوانی را برای پشتوانه سازی مدنظر دارند و این موضوع برای والیبال هم صدق می‌کند. در حال حاضر جوانان والیبالیست خوبی در تیم ملی داریم که از قابلیت‌های فنی بالایی برخوردارند و در مواقع حساس خودشان را نشان دادند و در رقابت هایی، چون مسابقات آسیایی و جام جهانی که فرصت بازی پیدا کردند توانستند توانایی‌های بالای خودشان را اثبات کنند.

او در خصوص انگیزه تیم های شرکت کننده در مسابقات جام جهانی تصریح کرد: تمام تیم‌ها با اهداف مختلفی در جام جهانی شرکت کردند. برخی تیم‌ها برای محک زدن جوانانشان، برخی برای هماهنگی میان نفرات اصلی و ذخیره و یک سری تیم‌ها نیز به دلیل کسب جوایزی که در نظر گرفته شده در این مسابقات حاضر شده اند. در مجموع می‌توان گفت این بازی‌ها فرصت خوبی است تا به بازیکنان جوانمان فرصت بازی بدهیم تا تجربه کسب کنند و برای میادین سخت‌تر و مهم تری، چون رقابت‌های انتخابی المپیک و المپیک آماده شوند و به کمک تیم ملی بیایند.


بیشتر بخوانید: معروف: بازی با برزیل بسیار سخت بود/ برزیلی‌ها انتظار چنین عملکردی از ما نداشتند


وطن پرست در پایان افزود: بازی‌های آینده ما برابر تیم‌های بزرگ و قدرتمندی مانند لهستان، آمریکا و ایتالیا است و بازی برابر چنین تیم های باکیفیتی کمک زیادی به تیم ما می‌کند. نتایج تیم ملی در بازی برابر این تیم‌های صاحب نام قابل پیشبینی نیست، اما اگر همین روند ادامه داشته باشد، مطمئنا بازی‌های خوبی از تیم ملی خواهیم دید زیرا بازیکنان جوان ما سرشار از انگیزه و انرژی هستند و برعکس نفرات اصلی که به دلیل بازی‌های بسیار فشرده، خسته هستند می‌توانند تمام توانایی‌های خودشان را نشان دهند و گذشته از آن فرصت خوبی برای جوانان است که اعتماد کادرفنی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی را جلب کنند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار از والیبال ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر