کد خبر: ۷۰۹۶۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹

در حوزه واکسن پیشرفت قابل قبولی نداشته ایم و در حوزه تربیت نیروی انسانی متخصص این صنعت اقداماتمان کافی نبوده است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند نقش مهمی در ذخیره سازی نیروی انسانی مورد نیاز صنایع مختلف به ویژه صنعت واکسن داشته باشند.

شرکت‌های دانش‌بنیان برای رونق صنعت واکسن به میدان بیایند///صادقی

 به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی با بیان اینکه اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها می‌توانند شرکت خصوصی دانش بنیان راه اندازی کنند، تصریح کرد: با این قانون از ذخیره دانشی موجود در دانشگاه‌ها در این شرکت‌ها استفاده خواهد شد.

وی افزود: در حوزه واکسن پیشرفت قابل قبولی نداشته ایم و در حوزه تربیت نیروی انسانی متخصص این صنعت اقداماتمان کافی نبوده است.

به گفته قانعی، با وجود قدیمی‌ترین رکن زیست فناوری کشور که صنعت واکسن است، نتوانستیم در این حوزه منحنی رشد قابل قبولی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه برای توسعه همه جانبه و مقبول صنعت واکسن کشور به همکاری همه بازیگران این عرصه داریم، اظهار کرد: اگر وزارت جهاد کشاورزی، موسسات خصوصی و دولتی واکسن سازی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ... دست به دست هم دهند و برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدتی برای توسعه این صنعت ارائه کنند.

صنعت واکسن یکی از صنایع بزرگ و کاربردی در کشور است که توجه ویژه به آن میتواند نقش تاثیرگذاری در رونق اقتصادی و تامین سلامت جامعه داشته باشد، به همین دلیل در تمام کشورها، یکی از سیاست‌های اثرگذار حوزه سلامت را توسعه این صنعت مهم و کاربردی قرار داده اند.

ایران نیز یکی از کشور‌های پیشرو در این حوزه بود که چند سالی است به برخی دلایل در این حوزه گام‌هایی به عقب برداشته است. گام‌هایی که با تلاش متولیان این امر به زودی جبران می‌شود.

منبع : مهر

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر