کد خبر: ۷۰۹۶۵۷۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
آیت الله جوادی آملی عنوان کرد؛

آیت الله جوادی آملی گفت:نیروی انتظامی سربلند است و می تواند امر به معروف و نهی از منکر را در بالاترین سطح انجام دهد و کسی نمی تواند در مقابل فداکاری شما بایستد،چرا که خون پاک شهدا و عنایت اهل بیت (ع) حامی شماست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت الله عبدالله جوادی آملی ظهر امروز در دیدار با فرمانده ناجا با اشاره به نزدیک شدن به ایام اربعین سید و سالار شهیدان علیه السلام، بیان کرد: جریان سید الشهدا یک دستور عبادی دارد و یک دستور سیاسی و نظامی؛ شعار رسمی ما در این ایام این است که «أَعْظَمَ اللَّهُ أُجُورَنَا و اجورکم بِمُصَابِنَا بِالْحُسَینِ (عَلَیهِ السَّلَام) وَ جَعَلَنَا وَ إِیاکُمْ مِنَ الطَّالِبِینَ بِثَأْرِهِ»، بخش اول این شعار، همان بخش عبادی است که نشان می‌دهد ما مصیبت زده‌ایم و برای آن حضرت سوگواریم، که اجر آن محفوظ است، اما این جمله «وَ جَعَلَنَا وَ إِیاکُمْ مِنَ الطَّالِبِینَ بِثَأْرِهِ» یعنی خدایا آن توفیق را به ما مرحمت کن که ما خون‌بهای حسین‌بن‌علی (ع) را بگیریم. این همان بخش سیاسی و نظامی این جریان است.

آیت‌الله جوادی آملی در توصیه‌ای مهم به نیروی انتظامی عنوان کرد: نکته بسیار مهم این است که آن مامور نیروی انتظامی که در ابتدای وقوع جرم، پرونده را تنظیم می‌کند، در رسیدن قضات به حقیقت، سهم مهم و تعیین کننده دارد. به عبارت دیگر آن مامور نیروی انتظامی می‌تواند مسیر قضای قاضی را راهبری کند، این عزیزان ما باید بسیار در کار خود و نوشتن گزارش‌ها حساس و مراقب باشند و تا چیزی برای آن‌ها مسلم و کاملاً روشن نشده است گزارش خود را ننویسند.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: نکته مهم دیگر این است که نیروی انتظامی باید پیگیر گزارش‌های خود باشد و این نباشد که به صرف گزارش کردن جرم، اکتفا کنند بلکه بعد از آن باید نظارت کنند و نتیجه گزارش خود را رصد کنند تا حق به حق دار برسد. اگر آن کسی که مامور نیروی انتظامی است تلاش و کوشش عالمانه کند و پرونده درستی را تنظیم و ارائه کند، اما ثمره و نتیجه گزارش خود را رصد نکند، در واقع زحمت نیروی انتظامی را هدر داده است.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: گرفتن خونبها حق فرزندان مقتول است، اینکه ما این مطالبه را داریم در واقع تفسیر آن حدیث وجود مبارک پیغمبر (ص) است که فرمود «أنا و علی ابوا هذه الامة»، حضرت رسماً بیان کرد ما حاضریم شما را به عنوان فرزندی قبول کنیم، بیایید فرزند ما بشوید و ما نیز این دعوت را پذیرفتیم در نتیجه ما نه تنها شیعه ایم، بلکه فرزندان این حضراتیم.

مرجع تقلید شیعیان در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از خدمات نیروی انتظامی تصریح کرد: همین افتخار برای نیروی انتظامی بس، که راه شهادت برای نیروی انتظامی همچنان باز است و ما هنوز شاهد این هستیم که چه در مرز‌ها و چه در دیگر بخش‌ها این نیرو، شهدایی را تقدیم انقلاب و کشور می‌کند.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: در کشور دهه‌های مختلف فرهنگی همچون دهه کرامت، دهه ولایت و امثالهم وجود دارد، ولی برخی در مقابل این دهه‌ها، دهه غارت و چپاول کشور را داشتند که از آن‌ها غفلت شده بود و شما می‌توانید جلو این افراد را بگیرید.

مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: امروز نیروی انتظامی این توان را دارد که مطالبه گر باشد، که اگر گزارش تخلفی را داده چرا پیگیری و رسیدگی نشده است؟! در نتیجه کار را تا انتها دنبال کنید و پرونده شما برای شهادت باز است لذا در این مسیر هراسی نیز نداشته باشید.

آیت الله جوادی آملی یادآورشد: نیروی انتظامی سربلند است و می‌تواند امر به معروف و نهی از منکر را در بالاترین سطح یعنی در سطح کارگزاران و مسئولان نظام انجام دهد و کسی نمی‌تواند در مقابل فداکاری شما بایستد، چراکه خون پاک شهدا و عنایت اهل بیت علیهم السلام حامی شماست.

در ابتدای این دیدار سردار اشتری گزارشی از اقدامات نیروی انتظامی و برنامه‌های این نیرو برای هوشمند سازی و استفاده از فناوری‌های نوین در راستای ارتقاء توان خود و همچنین گزارشی از خدمت رسانی نیروی انتظامی به زائران اربعین حسینی ارائه کرد.

انتهای پیام/ح

برخی دهه غارت و چپاول کشور را داشتند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر