وزیر صنعت در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

خودکفایی در تولید لاستیک سبک/ قیمت کالاهای پر مصرف کاهش یافته است

رحمانی گفت: در تولید لاستیک سبک به خودکفایی نزدیک هستیم و با حمایت دولت و بخش‌خصوصی در تولید لاستیک سنگین هم به خودکفایی می‌رسیم.

در حوزه لاستیک سبک به خودکفایی نزدیک هستیم/ قیمت کالاهای پر مصرف کاهش یافته استبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا رحمانی، وزیر صنعت و معدن در حاشیه جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز درباره وضعیت تولید کالاهای صنعتی و همچنین روند تولید برخی کالاها گزارشی ارائه شد.

او افزود: وضعیت تولید نسبت به سال‌های قبل شرایط بهتری دارد و ما شاهد این هستیم که اقبال مردم به سرمایه‌گذاری بیشتر شده است.


بیشتر بخوانید: فرازها و فرودهای صنعت لاستیک و تایرسازی در ایران


رحمانی بیان کرد: در این جلسه برنامه‌های وزارت صمت در حوزه تحقق فرمایش‌های مقام معظم رهبری و رونق تولید، همچنین وضعیت خود را برای حفظ وضعیت ثبات تولید و فعال سازی واحدهای تولیدی برای نمایندگان توضیح دادیم.

وزیر صنعت و معدن  بیان کرد: در ادامه جلسه‌ پیرامون کالای خاصی مانند لاستیک  بحث و بررسی صورت گرفت. متاسفانه در سال‌های گذشته به واردات این محصول وابسته بودیم و اخیرا طرحی را باهمکاری سازمان  خصوصی سازی، ‌کمک دولت و صندوق توسعه ملی کلید زده‌ایم که اگر اجرایی شود در صنعت لاستیک سنگین به خودکفایی می‌رسیم.

او گفت: در حوزه لاستیک سبک واردات قابل توجهی نداریم و می‌توان گفت به خودکفایی نزدیک هستیم.

رحمانی افزود: در ادامه جلسه پیرامون مشکلات حوزه کاغذ بحث و بررسی‌هایی صورت گفت و این مطلب مطرح شد که می‌توانیم به اندازه نیاز کشور کاغذ تولید کنیم، اما برخی واحدها مشکلاتی دارند که در حال پیگیری آن هستیم.

وزیر صنعت و معدن  تصریح کرد: یکی از برنامه‌های امسال ما فعال سازی بخش معدن است و باید اکتشاف را در اولویت خود قرار دهیم.

او در پایان گفت: در هفته‌های اخیر در بیشتر اقلام مصرفی مردم افزایش قیمت وجود نداشته و کالاهای پرمصرف یا بدون تغییر بوده‌اند یا کاهش قیمت داشته‌اند.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار