کد خبر: ۷۰۹۷۱۸۵
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: از ابتدای طرح گازرسانی به نقاط مختلف شهری و روستایی کشور تاکنون بیش از ۱۱ هزار کیلومتر شبکه انتقال و توزیع گاز در این استان اجرا شده است.

بیش از ۱۱ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در کردستان اجرا شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، احمد فعله گری مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: با استفاده از این شبکه انتقال و توزیع، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۹ درصد جمعیت روستایی استان کردستان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

او با بیان اینکه جهش بسیار خوبی در حوزه گازرسانی به مناطق مختلف استان صورت گرفته است، افزود: در حال حاضر ۹۶ درصد کل جمعیت استان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل هستند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: اکنون ۳۱ شهر و یک هزار و ۲۲۵ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند و گازرسانی به ۲۰۰ روستا و ۲۱۵ واحد صنعتی نیز در دستور کار است.

فعله گری بهره‌مندی واحد‌های صنعتی از گاز را در راستای کاهش استفاده از سوخت فسیلی از اولویت‌های این شرکت اعلام کرد و گفت: با گازرسانی به واحد‌های صنعتی در این استان سالانه گاز طبیعی جایگزین ۲۹ میلیون لیتر سوخت مایع می‌شود.

او با بیان اینکه هر ماه ۱۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری در سطح استان انجام می‌شود، تاکید کرد: طبق مصوبه شورای اقتصاد برای گازرسانی به هر واحد صنعتی تا ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال می‌توان هزینه کرد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان به انجام ایمن‌سازی در شبکه گاز استان اشاره کرد و افزود: کار مقاوم‌سازی، به روزرسانی و نگهداری شبکه انجام شده و در این حوزه مشکلی وجود ندارد.

شرکت گاز کردستان حدود ۵۲۰ هزار مشترک در بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی، عمومی و ادارات دارد و بیش از یک میلیون و ۵۴۰ هزار نفر جمعیت استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

انتهای پیام/ز

افزایش شبکه گاز رسانی در کردستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر