کد خبر: ۷۰۹۷۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
ملی پوش وزنه برداری:

علی میری گفت: با وجود اسطوره‌های بزرگ ایرانی در وزن ۹۶ کیلیوگرم، هدفم کسب مدال المپیک است.

به گزارش خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، علی میری نایب قهرمان وزنه برداری جهان اظهار داشت: در ادامه رقابت هایی که پیش رو داریم باید برای ۶ مسابقه آزمایش دوپینگ بدهیم. من در دو مسابقه در وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت کردم و باید در دو مسابقه دیگردر وزن ۹۶ کیلوگرم وزنه بزنم تا امتیازات لازم را برای المپیک کسب کنم. من ۹ سال است که برای رشته وزنه برداری به طور مدام تلاش می‌کنم و هدفم کسب مدال المپیک است.

او گفت: بعد از المپیک به سهراب مرادی خانه‌ای اهدا شدو پس از مدتی به او اعلام کردند که آن خانه را باید تحویل بدهد و اصلا خانه سند ندارد. به نظرم این اقدام بسیار زشت است و امیدوارم مسئولان چنین کاری را دیگر تکرار نکنند. پس از بازگشت من از مسابقات جهانی استاندار به منزل ما آمد و قرار شد یک واحد آپارتمان به من باهدا کند.

وزنه برداری ایران افت نکرده است

او گفت: رشته‌ی وزنه برداری افت نکرده چرا که تیم ملی نسبت به گذشته جوان‌تر شده است. داودی و من جوان هستیم و تا ۵ یا ۶ سال دیگر در اوج خواهیم بود. سهمیه المپیک با مثبت شدن آزمایش دوپینگ دو تا شد و طبق قوانین هر چقدر آزمایش دوپینگ بیشتر باشد سهمیه کمتر می‌شود.

او درباره یک سال دوری  از ورزش وزنه برداری عنوان کرد:  پیش از بازی‌های آسیایی من دچار مصدومیت از ناحیه مچ دست شدم که پس این اتفاق خیلی‌ها من را از رده خارج می‌دانستند، اما این گفته‌ها انگیزه من را دو چندان کرد. پس از این اتفاق ۴ ماه به خانه نرفتم و تمریناتم را به روزی ۴ بار افزایش دادم. من حتی برای درمان دستم به فیزیوتراپ مراجعه نکردم، اما س از مدتی دستم بهبود یافت. در مسابقات قهرمانی کشور وزنه سنگینبلند کردم که باعث شد اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنم. درخششم در مسابقات کشوری باعث شد دوباره به تیم ملی دعوت شوم و پس از یک سال و نیم دور بودن از میادین ورزشی عملکرد خوبی در بازی‌های آسیایی از خودم ارائه دادم که باعث شد تا همراه تیم به رقابت‌های جهانی اعزام شوم.

اسطوره‌های بزرگی در وزن ۹۶ کیلوگرم حضور دارند

میری اظهار کرد: طبق قراری که با کادرفنی داشتم قراربود درسال ۲۰۲۲ برای رقابت‌های آسیایی وزنم را به ۹۶ کیلیوگرم برسانم، اما به خاطر تمرینات پر فشار و آسیب دیدگی زیاد در این رشته وزنم را زودتر تغییر دادم تا به المپیک هم نگاه ویژه تری داشته باشم. اگر نظر کادرفنی برای حضور من در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک باشد، در این رقابت‌ها شرکت کنم تا به بزرگترین آرزوم یعنی حضور در المپیک برسم. اسطوره‌های بزرگ وزنه برداری همچون کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزن ۹۶ کیلوگرم حضور دارند. سهراب مرادی یک از وزنه بردارداران دوست داشتنی و رستمی نیز از بزرگان این رشته است و حتما از تجربیات این دو ورزشکار بزرگ استفاده می‌کنم. تلاش می‌کنم تا در این وزن، وزنه‌های خوبی را به ثبت برسانم.

قطعا عده‌ای هستند که از موفقیت من ناراحت می‌شوند، اما ناراحتی آن‌ها انگیزه من را نسبت به قبل بیشتر می‌کند. خوش حالم که توانستم با کسب مدال نقره رقابت‌های قهرمانی جهان جامعه وزنه برداری را به خودم امیدوار کنم.


بیشتر بخوانید:  مخالفت فدراسیون جهانی وزنه برداری با درخواست ایران


انتهای پیام/

آخرین اخبار از وزنه برداری ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر