کد خبر: ۷۰۹۷۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳

همزمان با روز جهانی کودک مراسم تقدیر از برگزیدگان مهرواره " آب بان " در شهرستان ارومیه برگزار شد.

برگزاری مراسم تقدیر از برگزیدگان مهرواره به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، جواد زاهدی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی امروز همزمان با روز جهانی کودک در مراسم تقدیر از برگزیدگان مهرواره " آب بان " که در سالن شهید فرخی کانون برگزار شد؛ با اشاره به اهمیت آب گفت: امروزه اهمیت آب صرفا اقتصادی نبوده بلکه منبع حیات می‌باشد و در دین و نظام و هویت اجتماعی و فرهنگی ما نیز منبع حیات بشمار می‌رود. در حال حاضر که با بحران آب بعنوان یک مسئله حیاتی، روبه رو هستیم نیازمند رویکردی جدید در مدیریت، صرفه جویی و رفع بحران آب می‌باشیم و برای تبدیل این مولفه به فرهنگ نیز باید از کودکان شروع کنیم.
 
زاهدی افزود: اگر کودکان یادبگیرند که آب نه تنها نعمت با ارزشی است بلکه از لحاظ حیاتی هم مهم می‌باشد و نبود آن فاجعه به بار می‌آورد. در این راستا و برای رسیدن به این هدف فراخوان " آب بان " مدتی پیش منتشر شد که هدف آن نیز تشویق کودکان به مصرف درست استفاده کردن آب و صرفه جویی آن بود.
 
او در ادامه گفت: در قالب مهرواره " آب بان" برگه‌هایی در اختیار کودکان قرار گرفت تا کودکان موضوعات خود را به عنوان سفیران آب، حافظان و آب بانان بیان کنند و از این شیوه راه را برای فرهنگ سازی و استفاده بهینه آب و درست مصرف کردن آن را تصدیق نماییم.
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در ادامه با اشاره به هفته ملی کودک و روز جهانی کودک ضمن تبریک این روز خطاب به خانواده‌ها گفت: تنها این روز و این هفته را برای کودکان اختصاص ندهیم بلکه طول سال را به کودکانمان اختصاص دهیم چراکه آن‌ها آینده سازان کشور هستند و از الان درگیر مسائل نشوند تا بتوانند از کودکی خود بهره ببرند و با تمام وجود آن را احساس و درک کنند تا در آینده موفق شوند.
 
در ادامه مراسم کودکان با قرائت سرودی مهربانی خود را در مورد آب بیان کردند. همچنین ۳ نفر از برگزیدگان مهرواره شیوه‌های پیشنهادی خود را در مورد شیوه‌های صرفه جویی آب، که در برگه‌های مخصوص جشنواره نوشته و ارائه کردند بودند را قرات کردند.
 
در پایان جشنواره با اهدای نشان آب بان و لوح تقدیر از برگزیدگان جشنواره تجلیل شد.
 
انتهای پیام/م
 

از برگزیدگان مهرواره " آب بان " در ارومیه تقدیر شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر