کد خبر: ۷۰۹۸۲۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۳

با اضافه شدن حسن رنگرز به کادر فنی تیم فرنگی آیا باید منتظر فکری جدید در تیم‌های ملی بود یا برنامه‌ها طبق سنوات گذشته پیش خواهد رفت؟

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، با انتخاب حسن رنگرز به عنوان مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و اعلام وی مبنی بر آنکه ما قطعاً رقابت انتخابی خواهیم داشت، اما انتخابی با فرآیندی تعریف شده که معطوف به یک مرحله مسابقه نخواهد بود بارقه امید برای برخی فرنگی کارانی که مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان را به دلیل انتصابات محمد بنا از دست داده بودند روشن شد.


بیشتر بخوانید:قهرمان المپیک پکن: شیوه کشتی یزدانی تهاجمی است/ تماشاگران ایرانی انگیزه کشتی گیران را بالا می‌بَرند


از طرفی محمد بنا که هرگاه سکان هدایت تیم ملی کشتی فرنگی ایران را بر عهده داشته اعتقاد چندانی به برگزاری انتخابی نداشته است و با فرمول خودش ملی پوشان را انتخاب می‌کند به نظر می‌رسد همچنان به روشی که دارد ادامه می‌دهد و برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز تغییری را در نوع انتخاب ملی پوشان شاهد نخواهیم بود.

برخی از کارشناسان و پیشکسوتان کشتی معتقد هستند نسخه محمد بنا قدیمی شده و این نوع انتخاب برای زمانی مثل المپیک لندن که قهرمانان نامداری در کشتی ایران وجود داشتند کاربرد دارد، اما امروز و با قوانین جدید انتخاب ملی پوشان نیز باید با فرآیندی متفاوت و مدون صورت پذیرد.

به هر صورت باید منتظر ماند و دید حالا که حسن رنگرز به عنوان مدیر فنی تیم‌های ملی انتخاب شده و بر اساس یکی از بند‌های حکمش اعلام ترکیب نهایی تیم‌های ملی اعزامی به رقابت‌های رسمی و تدارکاتی بین المللی بر عهده وی می‌باشد می‌تواند فکر و ایده جدیدی را طراحی کند یا تسلیم اعتقاد سرمربی تیم ملی خواهد شد.

گفتنی است چندی پیش حسن رنگرز دارنده ۲ مدال طلا و برنز جهان که سابقه نایب رئیسی فدراسیون کشتی، سرپرستی تیم ملی کشتی فرنگی و سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در کارنامه دارد از سوی علیرضا دبیر به عنوان مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و سخنگوی فدراسیون منصوب شد.


بیشتر بخوانید:

میزبانی کرمانشاه برای مسابقات کشتی آزاد جام تختی

علی آبادی: دعوت از قهرمانان بیشتر جنبه نمایشی داشت/ بنا کارش را خوب بَلد است


انتهای پیام/

آخرین اخبار از تیم ملی کشتی فرنگی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر