کد خبر: ۷۰۹۸۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
فرماندار پلدختر خبر داد؛

فرماندار پلدختر گفت: ۶۷۰۰ واحد مسکونی و تجاری شهرستان در سیل امسال دچار خسارت شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، علی سیف فرماندار پلدختر اظهار کرد: در جریان سیل امسال در شهرستان پلدختر به حدود ۶۷۰۰ واحد مسکونی و تجاری خسارت وارد شد.

سیف تصریح کرد: از این تعداد بخشی تنها نیاز به تعمیرات داشت که خوشبختانه بیش از ۹۹ درصد کار آن‌ها تمام شده و تعداد زیادی از مردم نیز در خانه‌های خود ساکن شده‌اند.

او بیان کرد: در حاشیه رودخانه کشکان تعدادی از خانه‌ها سالم بودند، ولی باید جابجا می‌شدند یا به‌طور ۱۰۰ در صد تخریب شده بودند که در این راستا زمینی در منطقه‌ای به نام چهار هکتاری در بالاتر از دانشگاه آزاد خریداری شد.

فرماندار پلدختراضافه کرد: تسطیح و تقسیم‌بندی بر اساس مقدار زمین و خانه‌هایی که از دست رفته بود انجام شد.

سیف بیان کرد: در حال حاضر ساخت و ساز در آنجا در حال انجام و برخی از خانه‌ها در مرحله اسکلت، سقف و دیوار چینی است، تعدادی نیز وارد مرحله نازک‌کاری شده‌اند.

او ادامه داد: عده‌ای از مردم وام و تسهیلات را گرفته و خودشان در حال ساخت مسکن هستند.

فرماندار پلدختر با بیان اینکه مشکل آب، برق، گاز و فاضلاب نیز در آنجا رفع شده است و مشکلی برای ساخت و ساز وجود ندارد، افزود: سیمان رایگان در اختیار آن‌ها گذاشته می‌شود، همچنین پروانه رایگان و نظام مهندسی نیز تا قسمت زیادی رایگان و این‌ها کمک‌هایی است که از طرف دولت برای مردم سیل‌زده انجام می‌شود.

سیف اظهار کرد: این منطقه در صورت اتمام ساخت و ساز تبدیل به یک منطقه پر رونق در پلدختر می‌شود که هم سیمای خوبی به شهر می‌دهد و هم نزدیک به جاده شهر است.

فرماندار پلدختر تصریح کرد: تعدادی از واحد‌های تخریبی در سطح شهر آماده تحویل هستند و کار آن‌ها تقریبا به صورت ۱۰۰ درصد به پایان رسیده است.

سیف اظهارکرد: بعضی از روستا‌ها مثل بابازید سرعت کار پایین‌تری نسبت به بقیه دارد که یا به دلیل نبود زمین مناسب است یا اگر زمین وجود داشت مالک زمین‌ها به حدی قیمت را بالا برده که برای دولت خرید آن امکان‌پذیر نبود.

او اضافه کرد: در برخی از نقاط نیز آزمایشگاه خاک زمین را رد می‌کرد، اما در روستا‌هایی که این مشکلات وجود نداشت سرعت ساخت و ساز مطلوب است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/ر

سیل امسال به ۶۷۰۰ واحد مسکونی پلدختر خسارت زد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر