کد خبر: ۷۰۹۸۳۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸

ششمین نمایشگاه پوستر مهربانی در ۲۲ آبان ماه و سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) برگزار می‌شود.

برپایی نمایشگاه پوستر مهربانی همزمان با روز مهربانی در جهانبه گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، روز ۲۴ شهریور فراخوان ششمین نمایشگاه پوستر مهربانی اعلام شد و علاقه مندان برای ارسال آثار در این رویداد هنری تا ۱۰ آبان فرصت دارند. پنج دوره نمایشگاه پوستر مهربانی با حمایت مسئولین سازمان فرهنگی هنری شهرداری در فرهنگسرای اندیشه با حضور دانشجویان برپا شد و تمام هزینه‌های برگزاری آن توسط هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه تامین شد. درباره اعلام عمومی فراخوان نمایشگاه پوستر مهربانی و جزئیات برگزاری آن «جلال عطارزاده» دبیر این رویداد هنری توضیحاتی داده که در زیر می‌خوانید:

امسال ششمین نمایشگاه پوستر مهربانی با چه شعاری برگزار می‌شود؟

«مهربان باشید» شعار ششمین نمایشگاه پوستر مهربانی و آفریننده فرصتی دوباره برای مهربان بودن و برای رسیدن به جهانی درصلح و دوستی است. کشور ما با سابقه دیرینه در مهر ورزی و مهربانی و در دست داشتن آموزه‌های دینی و بر خوردار بودن از تعلیمات و رهنمود‌های پیامبر مهربانی حضرت محمد (ص) و منابع دینی می‌تواند در جهان پرچمدار مهربانی باشد و تبلیغات دشمنان را نسبت به ایران، اسلام و پیامبر مهربانی در سطح بین المللی ضعیف کند و تلاش دشمنان ایران اسلامی را برای تروریست خواندن ایران و مسلمانان خنثی کند.

امسال میلاد پیامبر مهربانی و برپایی نمایشگاه پوستر مهربانی همزمان با روز جهانی مهربانی است، در این باره بیشتر توضیح بدهید؟

پاسداشت «مهربانی» در روز ۱۳ نوامبر ۲۰۱۹جنبشی است که ابتدا در ژاپن و با عنوان «جنبش مهربانی‌های کوچک» شکل گرفت و با گسترش به سرتاسر دنیا توانست در سال ۱۹۹۸ به عنوان «روز جهانی مهربانی» ثبت و ترویج شود. از آن سال به بعد، جنبش‌های مردمی بسیاری در کشور‌های مختلف حول محور «ترویج مهربانی برای ساخت دنیایی بهتر» شکل گرفته و هر سال با برنامه‌های مختلفی سعی در بزرگداشت این روز داشته‌اند. برنامه‌هایی که هدف آن‌ها یادآوری این موضوع به مردم است که حتی کار‌های کوچک و مهربانی با اعمالی ساده و روزمره می‌تواند منجر به ساختن دنیایی بهتر برای همه شود. مهربانی یکی از مهمترین و قویترین احساسات بشر برای ساختن یک زندگی ایده‌ال و حل بسیاری از مشکلات فعلی است. این جنبش جهانی معتقد است اگر تنها یک وجه مشترک برای ساختن یک ملت از تمامی ملت‌های جهان وجود داشته باشد، آن «مهربانی» کردن است و راه دستیابی به آن چیزی جز تلاش برای اصلاح رفتار‌های کوچک و گنجاندن مهربانی در زندگی روزمره نیست. امسال همزمان با این روز و میلاد پیامبر در روز ۲۲ آبان نمایشگاه پوستر مهربانی برپا می‌شود.

آیا امسال از فراخوان ششمین نمایشگاه پوستر مهربانی استقبال می‌شود؟

با توجه به تجربه پنج سال برگزاری نمایشگاه پوستر مهربانی با حمایت مسئولین سازمان فرهنگی هنری شهرداری در فرهنگسرای اندیشه امیدواریم امسال نیز از نمایشگاه پر بار تری برخوردار باشیم.

امسال برای فراخوان طراحی پوستر مهربانی بر روی چه موضوعاتی تاکید دارید؟

«پدران مهربان سرزمین من»، «مادران مهربان سرزمین من»، «برادران مهربان سرزمین من»، «خواهران مهربان سرزمین من»، «خانواده مهربان من»، «معلم مهربان من»، «استاد مهربان من»، «من و مهربانی»، «مهربانی درمحیط کار»، «دوستان مهربان من»، «من با همه مهربانم، «مهربانی‌های من»، «مهربانی با طبیعت» و «مهربانی با حیوانات» از جمله موضوعات طراحی پوستر مهربانی هستند البته طراحان گرافیک غیر از موضوعات پیشنهادی هر عنوان دیگری که ترویج کننده حس مهربانی باشد را می‌توانند به دلخواه خود کار کنند.

ششمین نمایشگاه پوستر مهربانی چه زمانی برگزار می‌شود؟

ششمین نمایشگاه پوستر مهربانی پنج شنبه ۱۸ آبان برپا می‌شود و نتایج برگزیدگان این رویداد روز ۲۲ آبان همزمان با روز جهانی مهربانی اعلام می‌شود، مراسم اختتامیه ششمین نمایشگاه پوستر مهربانی روز پنج شنبه ۲۳ آبان در روز ولادت حضرت رسول اکرم (ص) برگزار می‌شود.

از برگزیدگان ششمین نمایشگاه پوستر مهربانی چگونه تقدیر خواهد شد؟

به تمامی هنرمندانی که آثارشان در این نمایشگاه راه پیدا کند گواهی شرکت اهدا خواهد شد و تمامی هنرمندانی که آثارشان در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شود به عنوان طراح گرافیک مهربان معرفی و لوح طراح گرافیک مهربان تقدیم خواهد شد؛ در صورت جذب حامی براین فراخوان جوایزی به رسم یاد بود نیز تقدیم خواهد شد.

انتهای پیام/ 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر