کد خبر: ۷۰۹۸۵۰۶
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷

مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری بوشهر از تقویت زیرساخت‌های ویژه بانوان در شهر‌های استان خبر داد و گفت: در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اقدامات خوبی صورت گرفته است.

زیرساخت‌های ویژه بانوان در شهر‌های استان بوشهر تقویت می‌شود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بوشهر، حمید بردستانی با بیان اینکه برنامه‌های مختلف و متنوعی ویژه بانوان در سطح شهرهای استان بوشهر برگزار شده است تصریح کرد:یکی از اقدامات شهرداری‌های استان بوشهر گسترش فرهنگ عفاف و حجاب بوده است.

او با اشاره به اینکه این اقدامات در حوزه‌های زیرساخت، حمل و نقل، تبلیغات شهری، برنامه های اجتماعی و فرهنگی انجام شده است عنوان کرد:  ۱۸ مکان ورزشی به مساحت ۱۴ هزار و ۱۰ مترمربع ویژه بانوان ایجاد شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری بوشهر با بیان اینکه پلاژ بانوان در مرکز استان از مراکز مهم تفریحی و ورزشی بانوان است افزود: ایجاد چهار پارک اختصاصی بانوان به مساحت ۱۵ هزار و ۷۰۰ مترمربع و ۵ خانه فرهنگ و سرای محله از جمله مراکز معارف و دارالقران بانوان به مساحت هشت هزار و ۶۰۰ مترمربع از دیگر اقدامات بوده است.

بردستانی با بیان اینکه در حوزه حمل‌ونقل شش تاکسی تلفنی ویژه بانوان به ظرفیت ۷۰ تاکسی فعال شده تاکید کرد: تاکسی بی‌سیم بانوان در مرکز استان دایر است.

او با اشاره به برنامه‌های تبلیغات شهری ادامه داد: ۹ المان، دیوارنگاره، تندیس و طرح‌های نمادین به متراژ ۲۶۵ مترمربع و ۲۴ تابلو تبلیغات شهری و بیلبورد با محتوای آیات و روایات دینی، فتواهای علما به متراژ ۱۳۸ مترمربع فعال شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری بوشهر افزود: در زمینه برنامه های اجتماعی و فرهنگی نیز اجرای ۴۰ برنامه با موضوع جلسات هم اندیشی مرتبط با عفاف و حجاب، تجلیل از فعالان این حوزه، برگزاری کارگاه آموزشی دوخت لباس‌های ملی و اسلامی و همایش روز زن و حجاب برای ۱۰ هزار و ۲۶۸ مخاطب در سطح شهرهای استان از جمله برنامه‌ها بوده است.

بردستانی گفت: هدف از اجرای این برنامه‌ها در راستای اهداف متعالی نظام برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، تقویت بنیان‌های دینی و فرهنگی نهاد مقدس خانواده و فراهم آوردن فضاهای تفریحی و اجتماعی متناسب با خواسته های بانوان جامعه بوده است.

او یادآور شد: این اقدامات در سطح شهرها بصورت مستمر انجام می‌شود و مختص ایام خاصی در طول سال نیست.

 انتهای پیام/م

در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اقدامات خوبی صورت گرفته است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر