کد خبر: ۷۰۹۸۶۱۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم عنوان کرد؛

سیجانی گفت:تسهیلات رونق تولید برای۲۰واحد صنعتی استان۷۲۷ میلیارد ریال و تثبیت اشتغال۸۸۷ نفر مصوب و به بانک‌های عامل معرفی شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: هدف از پرداخت این تسهیلات علاوه برافزایش حجم تولید، حفظ و گسترش فرصت‌های شغلی در واحد‌های صنعتی استان است که به همین منظور روند پرداخت تسهیلات رونق تولید در ۶ ماهه دوم سال جاری نیز با استفاده از اعتبارات مصوب به جد دنبال می‌شود.

سیجانی با اشاره به هدف‌گذاری‌های انجام‌شده در بخش صنعت استان طی سال جاری، گفت: ایجاد اشتغال برای پنج هزار و ۱۰۰ نفر با سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ازجمله هدف‌های این بخش در سال جاری است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم ادامه داد: در همین راستا بر اساس ارزیابی‌های انجام‌شده از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و ۲۹۱ فرصت شغلی جدید با سرمایه‌گذاری هفت هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال در استان محقق شده است.

سیجانی ادامه داد: برای توسعه فعالیت‌های صنعتی استان نیز خوشه‌های فرش، کفش ماشینی، سنگ، پسته، انگشتر سازی، پوشاک، سیمان، سوهان، فناوری اطلاعات، محصولات پلاستیکی و مبلمان و چوب شناسایی‌شده‌است که از این میان خوشه‌های فرش، کفش ماشینی، سنگ، مبلمان و چوب و سوهان در حال فعالیت هستند.

او گفت: همچنین ۲۵۲ میلیون دلار صادرات کالا از استان قم طی سال جاری هدف‌گذاری شده که تاکنون ۱۱۷ میلیون دلار آن محقق شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم افزود: با تلاش‌های صورت گرفته از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ واحد صنعتی راکد قم با اشتغال ۱۰۹ نفر در زمینهٔ تولید صنایع غذایی، کفش و دمپایی، محصولات پلاستیکی، صنایع معدنی و شیمیایی فعال شد و به چرخه تولید بازگشت.

۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین حدود ۵۴ هزار تن در واحد‌های صنعتی استان فعالیت می‌کنند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خور آباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

انتهای پیام/ح

۷۲۷ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در بخش صنعت قم مصوب شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر