کد خبر: ۷۰۹۸۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطرح کرد؛

معتمدی گفت: برنامه درسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای مناسبات بیشتر دانشجویان با صنعت بازنگری می‌شود.

بازنگری در برنامه درسی دانشگاه امیرکبیر برای ارتباط بیشتر با صنعتبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در نخستین جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین افزود: بیش از یک سال پیش تفاهم نامه‌ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت امضا شد، البته امضا تفاهم نامه خیلی ساده است، ولی به ثمر رسیدن آن کارسختی است.

او یادآور شد: همه بخش‌های جامعه از خدمات لجستیک می‌توانند استفاده کنند. چند سال پیش تصور نمی‌شد که دانشگاه‌ها وارد این بخش شود، ولی خوشحالیم که امروزه دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه صنعتی امیرکبیر به بخش صنعت وارد شده و خدمات خوبی ارائه داده است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر ادامه داد: برای اینکه ارتباط بین دانشگاه و صنعت افزایش باید از پروژه‌های موردی خارج شده و وارد موضوع رفع نیاز‌های صنعت و جامعه شود. بر همین اساس این دانشگاه هدف گذاری کرده است ابتدا برنامه درسی بازنگری شود و پس از آن دانشجویان و اساتید با مشکلات روز جامعه درگیر شوند.

معتمدی با تاکید بر اینکه افزایش قرارداد‌های صنعتی از جمله برنامه‌های دانشگاه است، افزود: با بخش‌های مختلف کشور قرارداد امضا شده و تلاش می‌کنیم توسط دانش این دانشگاه برای رفع نیاز‌های بخش‌های صنعت گام برداریم.


بیشتر بخوانید: پذیرش ۳ هزار و ۲۰۰ دانشجوی جدید در دانشگاه صنعتی امیرکبیر


او به فعالیت‌های این دانشگاه در بخش نوآوری اشاره کرد و گفت:دانشگاه صنعتی امیرکبیر با برنامه ریزی در این بخش بسیار موفق تا آنجا که نوآوری این دانشگاه از۱۵۰ مورد به ۳۰۰ مورد افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مورد فعالیت‌های این دانشگاه در بخش مهارت افزایی اظهارداشت: این موضوع علاوه بر اینکه سبب کمک به صنعت کشور می‌شود، سبب جذب دانشجو به بازار کار نیز می‌شود.

معتمدی بیان کرد: برقراری ارتباط دانشگاه با بخش‌های مختلف کشور می‌تواند جریان مستمری را در دانشگاه نهادینه کند و تربیت نیروی انسانی را به همراه بیارود. زیرا این گونه حرکت‌ها ارتباط بیشتر صنعت و جامعه را به همراه خواهد آورد تا سبب رفع مشکلات صنعتی جامعه کمک شود.

انتهای پیام/

برنامه درسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای ارتباط بیشتر با صنعت بازنگری می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر