کد خبر: ۷۰۹۸۸۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم مطرح کرد؛

صدیقی، گفت: امسال ۶۰ خوابگاه جدید با ظرفیت ۱۲ هزار نفر در دانشگاه‌های کشور به بهره‌برداری رسیده است.

بهره‌برداری از ۶۰ خوابگاه دانشجویی جدید با ظرفیت ۱۲ هزار نفربه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه افتتاح دو طرح عمرانی و بازدید از خوابگاه‌های دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: تعداد خوابگاه‌های دانشجویی کشور به یک هزار و ۱۰۰ خوابگاه مجردی ملکی و ۳۰۰ خوابگاه خودگردان مجوزدار رسیده است.

او درخصوص وضعیت دانشگاه شهید چمران اهواز در بخش خوابگاهی، عنوان کرد: شرایط این دانشگاه به لحاظ مسائل محیطی با مناطق دیگر کشور متفاوت است و اصطکاک ساختمان‌ها و تجهیزات نیز بیشتر است. خوشبختانه در سال‌های اخیر طرح‌های خوبی در بخش دانشجویی اجراشده و کیفیت فضا‌ها ارتقاء یافته است.

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه باید حدود ۷۰ هزار نفر به ظرفیت خوابگاهی افزوده شود گفت: ساخت خوابگاه‌های جدید با تسهیلات لازم در دستور کار است. درصورتی‌که بخش خصوصی یا دانشگاه‌ها بخواهند این خوابگاه‌ها را احداث کنند از وام بانکی با دو سال تنفس بهره خواهند برد. در حال حاضر حدود ۲۸ تا ۳۰ دانشگاه مجوز استفاده از وام بانکی را برای ساخت خوابگاه دریافت کرده‌اند.

صدیقی درخصوص جذب دانشجویان خارجی نیز افزود: جذب این دانشجویان در ردیف برنامه‌های اصلی وزارت علوم قرار دارد و توسعه خوبی در جذب دانشجویان شهریه‌پرداز صورت گرفته است.

او ادامه داد: ۲۹ هزار نفر دانشجوی خارجی در وزارت علوم، بیش از هشت هزار نفر در دانشگاه آزاد اسلامی و حدود سه هزار نفر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحصیل می‌کنند که امید است تا پایان برنامه ششم توسعه به ۷۴ تا ۷۵ هزار نفر برسند.


پاسخ به سوالات دانشجویی را اینجا بخوانید


گفتنی است در سفر یک‌ روزه رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس صندوق رفاه دانشجویان به استان خوزستان از خوابگاه شهید مجدزاده دانشگاه شهید چمران اهواز بازدید شد.

همچنین دو طرح سلف‌سرویس خوابگاه دخترانه حضرت معصومه (س) با مساحت ۳۲۰ مترمربع، بااعتبار ۹۰۰ میلیون تومان و زمین چمن خوابگاه پسرانه شهید علم‌الهدی با مساحت ۱۰۸۰ مترمربع و اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان افتتاح گردید.

انتهای پیام/

باید ۷۰ هزار نفر به ظرفیت خوابگاهی افزوده شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر