کد خبر: ۷۰۹۸۹۴۴
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان گفت: از اول امسال تا نیمه اول مهر یک هزار و ۳۴۳ فقره تسهیلات اشتغال پایدار با سرمایه گذاری ۴۳۰ میلیارد به مددجویان این نهاد پرداخت شده است.

تسهیلات اشتغال پایدار در کردستان پرداخت شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، فرشید جهان بین معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان گفت : با توجه به رسالت اصلی کمیته امداد در زمینه دستگیری از فقرا و نیازمندان، زنان سرپرست خانوار در جایگاه ویژه‌ای قرار دارند بر این اساس از کل تسهیلات اشتغال بیش از ۳۴ میلیارد ریال به زنان سرپرست خانوار اختصاص یافت.

او افزود: همچنین با توجه به برنامه‌ریزی و اهمیت توزیع مناسب منابع در نقاط مختلف استان، بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال از این اعتبارات در روستا‌ها و مناطق مرزی هزینه شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان یادآور شد: با توجه به اهمیت مشاغل خانگی و درگیر کردن زنان و بانوان در چرخه اقتصاد خانواده، بیش از ۲۰ میلیارد ریال نیز به ایجاد اشتغال مشاغل خانگی اختصاص پیدا کرد.

او اضافه کرد: در کنار اعطای تسهیلات، یک هزار و ۹۸۴ نفر از مددجویان و یا فرزندان خانواده‌های زیرپوشش نیز در دوره‌های مهارت آموزی بازار محور شرکت کرده و همه این افراد به سمت ایجاد اشتغال سوق داده شده‌اند.

جهان بین گفت: در سال جاری از مجموع اعتبارات داخلی، بانک‌های عامل و صندوق توسعه اشتغال پایدار روستایی، یک هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال از طریق اعطای تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان جویای کار، به استان اختصاص داده شده است.

در حال حاضر بیش از ۱۳۴ هزار نفر از جمعیت کردستان زیرپوشش حمایت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هستند که این میزان حدود ۹ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

انتهای پیام/ز

اعطای تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان جویای کار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر