کد خبر: ۷۰۹۹۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

رئیس پلیس متروی تهران از دستگیری یک کلاهبرداری در متروی تهران خبر داد.

/////امروز////////بازداشت کلاهبردار سابقه دار در مترو پایتختبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ سعید عطااللهی رئیس پلیس متروی تهران بیان داشت: روز گذشته طی یک درگیری در ایستگاه متروی تهران یک نفر با شکایت جعل و کلاهبرداری توسط پلیس متروی پایتخت دستگیر و در رابطه با کلاهبرداری از مسافران مترو شناسایی شد.

وی ادامه داد: با استعلام سوابق این فرد مشخص شد که او سابقه دار و پیشتر نیز در خصوص هک و جعل دستگیر و روانه زندان شده است، این متهم به مسافرانی که پای دستگاه بودند مراجعه و عنوان می‌کرد که سقف برداشت من از عابربانک ام پر شده و احتیاج به ۲۰۰ هزار تومان پول نقد دارم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم با طرح این موضوع از شهروندان و افرادی که در محل قصد کشیدن کارت برای انجام امور شخصی داشتند درخواست می‌کرد که اجازه بدهند مبلغ مورد نظرش را از کارت خود به کارت این افراد جابجا کند و در ادامه مالباختگان به او این پول را به صورت نقدی با گرفتن پول از دستگاه عابربانک بگیرند و به او بدهند.


بیشتر بخوانید: سارقان شمال پایتخت با ۱۰۰ فقره سابقه سرقت دستگیر شدند


وی افزود: با توجه به اینکه این فرد از شگرد خاصی برای سرقت هایش استفاده می‌کرد این مسافر مترو نیز در دام متهم افتاد و این فرد که شماره کارت عابربانک خالی اش را به متهم گفته بود، متوجه حیله متهم شد و وقتی که متهم از او درخواست ۲۰۰ هزار تومان کرد او متوجه شد متهم تنها ۲۰۰ هزار ریال را به کارت او انتقال داده است.

به گفته سرهنگ عطااللهی برای متهم بامشخص شدن این موضوعات، پرونده‌ای تشکیل و به مقام محترم قضائی معرفی شد.

با توجه به اینکه متهم با این شیوه و شگرد از شهروندان زیادی کلاهبرداری کرده است در پایان رئیس پلیس متروی پایتخت از شهروندان درخواست کرد: با توجه به ازدیاد جمعیت و عجله برای رسیدن به مقصد و تراکمی که در سالن‌های خودرو هست حتما به پشت سر توجه کنید تا یک موقع در دام جیب بر‌ها نیفتید که آن‌ها با فهمیدن رمز عابربانک می‌توانند حساب تان را بعد از دزدیدن کارت تان خالی کنند.

وی ادامه داد: به هیچ عنوان به چنین افرادی اطمینان نکنید و مطمئن باشید با توجه به وجود دستگاه‌های پوز سیار و پوز غیر سیار در مراکز تجاری هیچ احتیاجی به این پول نقد نیست و حتی امکان دارد این کارت برای کلاهبرداری توسط این اشخاص به کار برود تا آن‌ها بتوانند تمامی پول موجود در کارت مورد نظرشان را در کمتر از ۲۴ خارج کنند و در این صورت امکان اینکه پای شان به یک پرونده باز شود نیز وجود دارد. حتما توجه داشته باشید که همیشه سارقان و کلاهبرداران در کمین هستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر