کد خبر: ۷۰۹۹۲۵۱
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی؛

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از استقرار ۳۵ سایت سیار مخابراتی در مرز‌های چهارگانه کشور در ایام اربعین خبر داد.

 به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ، حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جریان بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به پیش بینی که از بابت افزایش  زائران به دلیل حذف ویزا شده بود به طور تقریبی در چهار پایانه مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه ظرفیت پهنای  باند و زیرساخت هایمان ۲ برابر شده است.

او افزود: در دو مرز شلمچه و چذابه علاوه بر سایت هایی که احیانا نسل دوم بودند به نسل ۳ و ۴ ارتقاء یافت ضمن اینکه ۱۴ سایت سیار نیز در این دو پایانه، ۱۵ سایت سایت سیار در مهران و حدود ۶ سایت نیز در خسروی مستقر شده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که در سال گذشته از بابت قطعی اینترنت وجود داشت علاوه بر بهبود زیرساخت های ما یک مسیر جداگانه ای را برای فیبر جایگزین در چهار پایانه در چهار مرز پیش بینی کرده ایم تا اگر به هر دلیل از جمله انجام کارهای عمرانی دچار قطعی شد این مسیر جایگزین بشود، ضمن اینکه یک مسیر پشتیبان رادیویی و یک مسیر ماهواره ای نیز برای اینکه تحت هر شرایطی مشکلی پیش آمد این مسیر را نیز داشته باشیم.

جوشقانی  گفت: براساس ظرفیت های پیش بینی شده در پایانه شلمچه به طور همزمان ۱۰ هزار مشترک می توانند از این شبکه استفاده کنند که ظرفیت بسیار بالایی است و به نظر می رسد پاسخگوی نیاز زائران هست، در سایر پایانه ها نیز همین ظرفیت وجود دارد.

او با اشاره به پیش بینی وایفای رایگان در پایانه ها از راه اندازی این امکان در مهران و شلمچه خبر داد و یادآور شد: در عراق نیز با توجه به مذاکراتی که با طرف عراقی داشتیم قیمت ها را کاهش دادیم، قیمت های جدیدی که  اپراتورها می دهند از رقم بالای ۳ هزار تومان به ۲ هزار تومان رسیده است علاوه بر اینکه در جلسه ای که با اپراتوری عراقی داشتیم اعلام کردند که ظرفیت هایشان را نسبت به پارسال ۲ برابر کرده اند به خصوص در مسیر نجف و کربلا که مسیر اصلی راهپیمایی است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در مسیر ترمینال های داخلی ایران تا کربلا و نجف تمهیداتی اندیشیده شده است و پوشش را تا حدود ۶۰ درصد افزایش داده ایم، مشکلی از لحاظ پوشش در جاده های منتهی به مرزها نداریم، علاوه بر بحث خود پایانه ها تمام جاده های منتهی به آنها را نیز پوشش می دهیم روز دوشنبه مسیر مرز خسروی به صورت کامل انجام شد دیروز تمام مسیرهای منتهی به  مهران و امروز نیز مسیرهای منتهی به شلمچه و چذابه را به انجام می رسانیم.

جوشقانی افزود: در دو مرز خوزستان پوشش هر دو اپراتور به صورت کامل است و اپراتور سوم نیز با رومینگ به شکل کامل سرویس می دهد، به نظرمان ظرفیت ها به اندازه کافی است و شرمنده زائران نخواهیم شد.

اوبا بیان اینکه خدمات تا ۲۸ صفر ادامه خواهد داشت، گفت: در مرزهای مهران و شلمچه با توجه به اینکه ۱۲ روز تا اربعین باقی مانده است اما میزان استقبال و حضور زائران خارج از تصورات ما بود و سیل عظیمی از مردم  با شور و هیجان به این دو مرز مراجعه می کنند و به نظرم با یک افزایش ۲۰ درصد زائران برای شرکت در اربعین حسینی در این دو مرز مواجه باشیم.

منبع:مهر

انتهای پیام/ د

استقرار ۳۵ سایت سیار مخابراتی در مرزها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر