کد خبر: ۷۰۹۹۲۶۰
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از خرید هفت میلیارد ریال دارو و ملزومات مصرفی ویژه ایام اربعین خبر داد.

 به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،هدی مجیری معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه ریزی انجام شده از چند ماه پیش از آغاز اربعین در راستای ارائه خدمات مطلوب به زائران گفت: نتیجه این برنامه ریزی فارماکوپه برای شرایط بحرانی و بیماری هایی است که امکان بروزشان هست.

او افزود: با توجه به شرایط و حجم زائران اربعین، این فارماکوپه تنظیم و دارو و ملزومات مصرفی به میزان مورد نیاز خریداری و در انبار این معاونت نگهداری شد.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: از هفته گذشته دارو ملزومات مصرفی خریداری شده بود و به انبار مرکز دارویی در مرز شلمچه منتقل شد و پس از تجهیز داروخانه، کار ارائه خدمات دارویی به زائران آغاز شد.

مجیری گفت: داروهای مورد نیاز بخش های مختلف همچون معاونت بهداشتی و فوریت های پزشکی متناسب با درخواست شان تحویل داده می شود.

او با بیان اینکه ملزومات مصرفی همچون ماسک و مراقبت هایی مانند مامایی و دندانپزشکی به زائران ارائه می شود، یادآور شد: تاکنون هیچ کمبود دارویی نداشتیم، در این باره طبق لیست دارو خریداری می شود.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه بر اساس افزایش رضایتمندی زائران و درخواست پزشکان تعداد دیگری داروی جدید خریداری می شود، گفت: داروخانه مستقر در مرز شلمچه به صورت ۲۴ ساعته و در ۲ شیفت فعالیت دارد که در هر شیفت یک نفر داروساز حضور دارد و ۴ کارشناس نیز در کنار آنها با سرعت مناسب به زائران خدمات رسانی می کنند.

مجیری افزود: خدمات از روز شنبه هفته جاری (برابر با ۱۳ مهرماه) با فعالیت بیمارستان صحرایی آغاز شد و تا پنجم آبان ماه این فعالیت ادامه دارد.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان در پایان گفت: ۱۰۰ قلم دارویی و ۸۰ قلم ملزومات بهداشتی و پزشکی خریداری شد و در صورت نیاز امکان خرید اقلام وجود دارد، خریدها توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام شده و در صورت کمبود، داروخانه های معینی در خرمشهر و آبادان برای تهیه به ما کمک می کنند.

انتهای پیام/ د

خرید دارو و ملزومات مصرفی ویژه اربعین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر