کد خبر: ۷۰۹۹۳۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲
سردار نوریان خبر داد؛

سخنگوی ناجا گفت: تحت کنترل نبودن فضای مجازی مشکل اصلی این فضاست.

امنیت مهم ترین دغدغه فضای مجازی استبه گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار نوریان سخنگوی ناجا در رادیو ایران گفت: امروز ما افتخار داریم در ۸ هزار و ۷۰۰ کیلومتر از مرز‌های کشور پهناور جمهوری اسلامی ۶۰۰۰ مرز خشکی ۲۷۰۰ کیلومتر مرز آبی در حال نیرو‌های مختلف فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی از مردم پاسداری می‌کنند. به علاوه اینکه رزمایشی و مانور اقتدار و آرامش امروز ما در بندرعباس اجرا شد پیام امنیت پایدار و همه جانبه در کشور را هم به دوستان و دشمنان فرستاد .

سخنگوی ناجا درباره تغییرات در رویکرد پلیس در حوزه رفتاری و ساختاری هم عنوان کرد:پلیس بیشترین سطح تماس با مردم را دارد که حفظ ارزش ها؛ نظم و امنیت در اولویت ماموریت‌های او قرار دارد.

وی در همین باره تاکید کرد: در دو دهه اخیر با توجه به تحولاتی که در ناجا رخ داده ااکنون مرحله هوشمندسازی پلیس دنبال می‌شود تا در شأن مردم قرار بگیرد.

سخنگوی ناجا تغییر رویکرد این نیرو از رویکرد سلبی به ایجابی و جامعه محوری ان را هم خاطر نشان کرد و گفت: در این راه اولین گام تغییر نگاه پلیس به تهدیدات و علمی نگاه کردن به آنهاست. در همین راستا می‌توان نیروی انتظامی را به طور قاطع پیشگام خدمات الکترونیک به مردم دانست. از سویی ما به این سمت رفتیم تا با مشارکت مردم به جای افزایش حضور فیزیکی امنیت را در یک فرایند جامعه محور ایجاد کنیم. همچنین اصلاح رفتار و رویکرد کارکنان ناجا هم در این راستا انجام گرفت. از سویی حرکت به سمت تخصصی کردن پلیس‌ها از دیگر برنامه‌ها در جهت هوشمندسازی پلیس است که تشکیل پلیس اقتصادی یک نمونه آن بود.

سرتیپ نوریان درباره عملکرد پلیس در حوزه معضلات فضای مجازی هم عنوان کرد: اکنون مهمترین دغدغه برای فضای مجازی امنیت این فضا هست. مردم یک حضور معناداری در این فضا پیدا کرده اندو ضریب نفوذ اینترنت ۸۹درصد از کل جمعیت ۸۱ میلیونی در کشور است.

وی با بیان آمار‌هایی درباره فضای مجازی؛ رها بودن آن را بزرگترین مشکلش دانست و افزود: تحت کنترل نبودن مشکل اصلی این فضاست. اکنون ۷۷ درصد جرایم در فضای مجازی به وسیله پلیس فتای ما کشف می‌شود که از این میزان ۷۰ درصد جرایم اقتصادی و۱۲ درصد موضوعات اخلاقی؛ نشر اکاذیب؛ هک و است. در بین استان‌ها نیز تهران؛ خراسان رضوی؛ اصفهان و فارس بیشترین جرایم این حوزه را به خود اختصاص داده است.

وی خطاب به مسئولان تصریح کرد: گرچه نیرو‌های جوان ما در پلیس فتا شبانه روزی در جهت کشف جرایم فضای مجازی کار می‌کنند، اما من از دوستان در شورای عالی فضای مجازی خواهش می‌کنم به سرعت تکلیف مردم را روشن کند و با مدیریت این فضا که اکنون رهاست به صورت جدی وارد عمل شود. تا آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی آن کاهش یابد.

وی با اشاره به افزایش ۷۸ درصدی صدور گذرنامه و ۴ برابری ثبت نام در سامانه سماح عنوان کرد: قطعا آمار زوار از ۳ میلیون نفر فراتر می‌رود. در حال حاظر افرادی که برای گذرنامه به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه می‌کنند در بازه یک هفته‌ای گذرنامه تک برگی خود را دریافت خواهند کرد تا به سفر معنوی اربعین برسند با این حال در این چند روزه شاهد ازدحام در مراکز پلیس+۱۰ هستیم که به این علت گاهی از مراجعه کنندگان خواسته می‌شود در روز‌های بعد برای امورگذرنامه مراجعه کنند. اما ما با توجه به تاکید فرماندهی محترم ناجا بر کار ۲۴ ساعته جهت صدور گذرنامه برای زوار ارجمند اربعین؛ همکاری را از این دوستان با زوار خواستاریم و ما مشکلی برای صدور گذرنامه نداریم.

وی درباره اعتبار گذرنامه هم گفت: افرادی که گذرنامه شان ۶ ماه به بالا اعتبار دارد مشکلی برای تردد ندارند، اما اگر کسی مشکلی در زمینه تمدید گذرنامه داشته باشد در مراکزی که در مرز‌ها پیش بینی شده حل می‌گردد.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر