کد خبر: ۷۰۹۹۵۲۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵

آکادمی کشتی پهلوان عبداالله موحد لتحر کاشان با حضور این نابغه کشتی جهان و پیشکسوتان کشتی ایران و کاشان با حضور محمدرضا طالقانی، رئیس اسبق فدراسیون کشتی ایران افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،پهلوان عبداالله موحد، نابغه کشتی جهان و از پیشکسوتان کشتی ایران شامگاه چهارشنبه در حاشیه افتتاح این آکادمی کشتی مزین به نام خودش گفت:با اینکه خستگی یک سفر طولانی را داشتم، ولی برای حضور در این برنامه با افتخار و رغبت آمدم و خیلی دوست داشتم بیشتر به ایران و کاشان می‌آمدم تا داشته‌های خود را در اختیار ورزشکاران نونهال این آکادمی کشتی بگذارم.

او، افزود: امیدوارم آنقدر زنده بمانم تا شاهد باشم که کشتی گیران کم سن وسالی که در این سالن کشتی تمرین می‌کنند یک روز قهرمان کشتی جهان و المپیک شوند.

پهلوان موحد، با بیان اینکه ورزش را با ژیمناستیک شروع کرده و با کشتی به پایان رسانده است گفت: در زمان نونهالی که کشتی را شروع کرده است امکانات و وسایل مناسبی برای کشتی نبوده و تمرینات خود را با پای برهنه روی زمین انجام می‌داده است.

به گفته او، چقدر سالن ورزشی در کشور ساخته شود باز هم کم است، زیرا کشور به ساخت سالن‌های بیشتر نیاز دارد تا در رسیدن به اهداف خود در وزرش موفق شود.

نابغه کشتی جهان، با اشاره به جایگاه و اهمیت پهلوانی در ایران افزود: هر کسی را نمی‌توان با این عنوان صدا زد، زیرا در گذشته کسانی پهلوان بودند که از حقوق ضعیفان دفاع کرده و دست افتادگان را می‌گرفتند.

همچنین محمدرضا طالقانی، رئیس اسبق فدراسیون کشتی ایران نیز در مراسم افتتاح آکادمی کشتی عبدالله موحد لتحر کاشان گفت: موحد اولین نفر در ایران از حیث داشتن مدال در رقابت‌های بین المللی و یازدهمین نفر در کشتی جهان است که نام و تصویرش در دیوار فیلا نقش بسته است.

او، افزود: موحد شش مدال جهانی و المپیک را بدون وقفه برای ایران به ارمغان آورد و اگر اختلافات داخلی نبود تعداد این مدال‌ها بیشتر می‌شد.

به گفته طالقانی، حدود ۴۰ سال پیش که در مجموعه ورزشی شهدای هفتم تیر فعلی مسوولییت داشته است نام سالن کشتی آنجا را به نام عبدالله موحد نامگذاری کرده است که پس از رفتن وی عکس موحد را برداشتند.

این پیشکسوت کشتی ایران، موحد را اسطوره ورزشی این مملکت دانست و گفت: موحد ۴۰ سال است در آمریکا زندگی می‌کند و ما به آسانی گذاشتیم از کشور برود در حالیکه همه دنیا می‌خواهند کسی مانند پهلوان موحد را داشته باشند.

طالقانی، با ابزار خرسندی از ساخت یک سالن ورزشی در منطقه کوچک لتحر کاشان افزود: عبدااله موحد به عنوان یک ایرانی افتخار می‌کند پس از بازگشت به وطن به منطقه کوچک لتحر در کاشان حضور پیدا کند و بگوید من چقدر خوشحال هستم که به اینجا آمده ام و هرگاه فر صت کنم باز هم خواهم آمد.

شایان ذکر است: مراسم کلنگ زنی آکادمی کشتی پهلوان عبدالله موحد لتحر کاشان در مهر ماه سال ۹۴ با حضور این نابغه کشتی جهان به زمین زده شد و بعد از چهار سال با حضور ایشان در زمینی در مساحت ۵۸۰ متر مربع دارای دو تشک کشتی، خوابگاه و سالن بدنسازی با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

انتهای پیام/م

 

افتتاح آکادمی کشتی پهلوان عبداالله موحد درکاشان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر