کد خبر: ۷۰۹۹۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

بیش از ۲ هفته از آغاز سال تحصیلی، هنوز ۴۰۰ دانش‌‎آموز خراسان شمالی کتاب‌های درسی خود را دریافت نکرده‌اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، عباس سعیدی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: کتاب درسی دانش آموزان دوره ابتدایی و نیز متوسطه دوم با ثبت نام در سامانه مربوط، در مدارس توزیع می‌شود که تا کنون ۲۰۰ دانش آموز پایه اول ابتدایی و ۱۵۰ نفر از دانش آموزان پایه دهم کتب درسی خود را نگرفته اند.

سعیدی افزود: شماری از دانش آموزان در پایه‌های مختلف دوره ابتدایی و متوسطه دوم رشته علوم انسانی هم کتاب درسی دریافت نکرده ند که البته شمار آنان اندک است.

او افزود: بخشی از این مشکل دریافت کتاب درسی، مربوط به عدم  ثبت نام به موقع در سامانه بوده است و بخشی دیگر مربوط به جابه جایی دانش آموزان به مدارس دیگر است.

سعیدی اظهار داشت: برای تامین کتاب‌های درسی دانش آموزان پایه اول ابتدایی و دهم متوسطه رشته علوم انسانی، به تهران منعکس شده است و تهیه آن در دست پیگیری است و در هفته آتی، به دست دانش آموزان می‌رسد.

او درباره تامین کتاب درسی دانش آموزان کلاس دهم رشته علوم انسانی نیز گفت: امسال شمار دانش آموزان پایه دهم در رشته علوم انسانی بالاتر از پارسال است و البته دانش آموزان به موقع نسبت به ثبت نام و درخواست کتاب اقدام نکرده اند.

سعیدی با اشاره به تاخیر ثبت نام دانش آموزان برای کتاب، گفت: سامانه برای ثبت نام کتاب هنوز باز است و در چند روز گذشته، روزانه چهار، پنج دانش آموز اول ابتدایی نسبت به ثبت نام و درخواست برای تامین کتاب اقدام کرده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: ۱۰۵ هزار دانش آموز دوره ابتدایی و ۲۵ هزار دانش آموز دوره متوسطه دوم، از طریق ثبت نام در سامانه برای خرید کتاب اقدام کرده و کتاب‌های درسی خود را در مدارس تحویل گرفته اند.

۱۶۵ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار مدرسه خراسان شمالی مشغول به تحصیل هستند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/د

۴۰۰ دانش‌آموز خراسان شمالی در انتظار کتاب های درسی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر