کد خبر: ۷۰۹۹۸۳۳
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: هرکس که پول پاک و نیت خالص دارد باید در مسیر خدمت به سیدالشهدا قدم بردارد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، حجت الاسلام و المسلمین عابدینی نماینده ولی فقیه در استان در جمع خیران صنعتگر گفت: سیدالشهدا زمانی که در مکه قصد عزیمت به عراق را کرده بودند در سخنرانی خود برای حاجیان آنجا شرایطی را گذاشتند و فرمودند هرکس این شرایط را دارد با من همراه شود، امروز هم حرف امام همان است و هرکس که پول پاک و نیت خالص دارد باید در مسیر خدمت به سیدالشهدا قدم بردارد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: اربعین امام حسین (ع) یک پدیده شگفت انگیز است و قرار است همه زحمات انبیای الهی و ائمه اطهار طی این مراسم ساماندهی شود و همه اندیشه‌های الهی باید محقق شود.

او اضافه کرد: جمله ما رایت الا جمیلای حضرت زینب (س) در تمام مسیر پیاده روی اربعین به نمایش گذاشته می‌شود و این جمله بزودی در اتوبان‌های عربستان و لبنان و کشور‌های مختلف جهان خواهد درخشید.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: امروز، اربعین درحال بسیج کردن مردم عالم برای قیام جهانی است، در دوره‌ای ایران قیام کرد امام راحل آمد، اگر جهان قیام کند چه کسی خواهد آمد؟ پیام قیام سیدالشهدا نجات مستضعفان جهان است و باید نقش خود را در این قیام جهانی به خوبی بشناسیم.

او با بیان اینکه حماسه اربعین زیرساخت امنیت است، عنوان کرد: اگر ما برنامه پیاده روی اربعین را نداشتیم باید شاهد حضور داعشی‌ها در خیابان‌های قزوین بودیم و در داخل شهر خود با این متجاوزان می‌جنگیدیم، اربعین ما را حفظ کرده است و مدیون این جریان هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: حماسه اربعین زیرساخت وحدت بین شیعیان و اهل سنت و بین مسلمانان و مسیحیان و همه مستضعفان جهان است و حماسه اربعین پشتوانه مقاومت اسلامی است، ایستادگی فلسطین و لبنان و یمن و سوریه و عراق و ایران به واسطه وجود اربعین است.

او یادآور شد: حماسه اربعین زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت است و باید به فضایی برسیم که این حضور به ۴۰ میلیون زائر از سراسر جهان برسد و این امر حتما محقق خواهد شد.

امام جمعه قزوین ادامه داد: اربعین حسینی دانشگاه خودسازی است و جوانان ما با حضور در این سیل عظیم پیاده روی دچار تحول می‌شوند، بنابراین باید همه را برای حضور در اربعین تشویق کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی اضافه کرد: اربعین حسینی کانون معنویت و عرفان است، امروز جهان بیش از هر زمان دیگری به معنویت نیازمند است، امروز تکنولوژی و رفاه و برج‌های سر به آسمان کشیده و پیشرفت دارد، اما از معنویت خالی شده بنابراین باید با بزرگداشت و ترویج اربعین گسترش دهنده معنویت در جهان باشیم.

انتهای پیام/ک

پیاده‌روی اربعین یک پدیده شگفت‌انگیز است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر