کد خبر: ۷۰۹۹۹۲۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

معاون شهردار تهران درباره اظهارنظر پلیس راهور تهران بزرگ درخصوص اجرای طرح کنترل آلودگی هوا و غیره توضیحاتی داد.

پاینده///در هفته نیروی انتظامی جای بحث چالشی باید به آن‌ها تبریک گفت/ در تجهیزات حمل و نقل وابستگی به خارج نداریمبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن پورسیدآقایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه افتتاح هفدهمین نمایشگاه حمل و نقل و خدمات شهری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای رسیدن به شهر آرمانی باید به سمت حمل و نقل پاک حرکت کرد و آمار‌ها نشان می‌دهد از سال گذشته با اجرای طرح کنترل، آلودگی هوا کاهش پیدا کرد.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به نارضایتی مردم از ترافیک و آلودگی هوا گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که مردم از آلودگی هوا و ترافیک کلافه بودند که با اجرای طرح کنترل آلودگی هوا وضعیت ترافیکی و آلودگی هوا بهبود یافت و ما هیچ روز تعطیلی را به علت آلودگی هوا در زمان اجرای طرح نداشتیم.

کاهش ۱۴ درصدی آلودگی هوا با اجرای طرح ترافیک جدید

پورسیدآقایی با اشاره به آمار‌های سازمان کنترل کیفیت هوا بیان کرد: طبق آماری که شرکت کنترل کیفیت هوا ارائه کرد، در محدوده اجرای طرح کنترل آلودگی هوا ۱۴ درصد میزان تولید آلاینده‌ها کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به آغاز فصل مدارس ادامه داد: به طور حتم آغاز مدارس تأثیر خود را بر روی افزایش ترافیک معابر می‌گذارد، اما باید به این نکته توجه داشت که باید میزان ترافیک و آلودگی را در یک بازه زمانی نسبت به سال گذشته آن مقایسه کرد که اگر این مقایسه صورت گیرد، ما در پاییز امسال نسبت به پاییز سال ۹۷ کاهش ترافیک و آلودگی هوا داشتیم.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر اینکه مردم از اجرای طرح کنترل آلودگی هوا استقبال کردند، بیان کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد که پیش‌تر مردمی که اقدام به خرید روزانه طرح برای ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا می‌کردند، با اجرای طرح کنترل، آلودگی هوا کاهش پیدا کرده است و به صورت آماری می‌توان گفت با اجرای طرح کنترل آلودگی هوا تنها ۲ میلیون نفر بیش از ظرفیت ۲۰ روزه خود از هر فصل در محدوده طرح کنترل آلودگی هوا تردد داشته‌اند.

پورسیدآقایی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه آمار‌ها نشان می‌دهد که میزان آلودگی هوا در فصل پاییز و تابستان نسبت به مشابه این بازه زمانی در سال گذشته افزایش پیدا کرده و پلیس راهور نیز این موضوع را مطرح کرده و نسبت به اجرای این طرح انتقاد کرده است، گفت: ما در هفته نیروی انتظامی قرار داریم و عرف است که ما در این هفته به کارکنان نیروی انتظامی تبریک بگوییم و کمتر به موضوع‌های چالشی بپزدازیم، اما نکته قابل تأمل این است که هر دستگاهی اگر پیشنهادی در حوزه حمل و نقل و طرح کنترل آلودگی هوا دارد باید در شورای ترافیک آن را مطرح کند و سپس در کمیته کارشناسی بررسی شود.

شهرداری تهران موظف به اجرای مصوبات شورای ترافیک است

وی تأکید کرد: اگر شورای ترافیک هر مصوبه‌ای داشته باشد، شهرداری تهران موظف به اجرای آن است.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: طرح کنترل آلودگی هوا با امضای نیروی انتظامی انجام شد و با توجه به تغییرات ایجاد شده در حوزه نیروی انتظامی و راهور باید پیشنهادات با توجه به آمار و اطلاعات دقیق مطرح شود.

پورسیدآقایی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر تذکر عضو شورای شهر تهران مبنی بر افزایش آلودگی هوا و ترافیک گفت: به نظر من آقای نظری عضو شورای شهر تهران خیلی زود و با عجله تذکر خود را مطرح کرد، زیرا در آن زمان تازه هفت روز از اجرای طرح کنترل آلودگی هوا گذشته بود.

وی با اشاره به حضور ۴۴ شرکت در هفدهمین نمایشگاه حمل و نقل و خدمات شهری تصریح کرد: در این نمایشگاه ۴۴ شرکت داخلی شرکت کردند و باید اعلام کنم که ما هیچ گونه وابستگی به خارج از کشور در حوزه تجهیزات حمل و نقل نداریم، اما ممکن است برخی از شرکت‌ها تعدادی از قطعات مورد نیاز خود را از خارج از کشور تهیه کنند.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر آخرین وضعیت خریداری و نصب فیلتر جذب دوده خاطرنشان کرد: خرید و نصب فیلتر جذب دوده بر اساس ضوابط وزارت کشور است که اتوبوس‌ها باید به فیلتر جذب دوده مجهز شوند و ما تا امروز ۵۰ دستگاه فیلتر جذب دوده خریداری کردیم و برنامه ما این است که در بازه زمانی مشخص به صورت ۵۰ عددی فیلتر جذب دوده را وارد و بر روی اتوبوس‌ها نصب کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر