کد خبر: ۷۰۹۹۹۴۵
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از ارسال ۱۰ میلیون بطری آب معدنی به مرزهای چهارگانه اربعین از سوی این بنیاد خبر داد.

 به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید و حضور در موکب محبان امیرالمومنین در مرز شلمچه گفت: اکنون در جمع زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه هستم چند ساعتی است که مرز بسته شده و امید است با تمهیدات مسئولان هر چه سریعتر مرز باز شود.

او با بیان اینکه موکب بنیاد مستضعفان آخرین موکب در مسیر راهپیمایی زائران است، افزود: با کمک ستاد اربعین حسینی سه موکب در خسروی، قصر شیرین در نزدیکی ایلام به سمت مهران و شلمچه را برپا کرده ایم، هدف ما خدمات رسانی  به یک میلیون زائر است و خدمات ما تا پنج روز بعد از بازگشت زائران از کربلا ادامه دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی افزود:تا امروز بیش از ۲۰۰ هزار نفر از خدمات مواکب بنیاد مستضعفان  استفاده کردند و به نظر می رسد اوج این جمعیت از این به بعد و به خصوص در هفته آینده خواهد شد.

فتاح بابیان اینکه  از آنجایی که در حال حاضر مشکل اصلی در مرز شلمچه آب آشامیدنی است، ادامه داد: بر همین اساس ۱۰ میلیون بطری آب را آماده کرده ایم و در این باره هیچ مشکلی نیست و در صورت نیاز سایر مواکب نیز با هماهنگی ستاد اربعین آب تامین می شود.

اوگفت:برای خدمات رسانی بهتر دو و نیم میلیون بطری آب میوه و به هم این اندازه شیر پاکتی آماده کرده ایم، حمل شده و در مراکز ما در آبادان، خرمشهر، مهران، ایلام، قصرشیرین و کرمانشاه آماده است، مشکلی در این باره دیده نمی شود.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر بحث اصلی نحوه خروج زائران از مرز است، گفت: با توجه به صف و ازدحامی که ایجاد شده است و مردم نیز از من خواسته اند، انتظار می رود تا مسئولان در این باره چاره اندیشی کنند تا مرز هر چه سریعتر برای عبور زائران باز شود.

فتاح افزود: باید مسئولان پیش از این پیش بینی های لازم را انجام می دادند و در گفتگو با طرف عراقی در این باره ملاحظات لازم انجام می شد تا مردم به زحمت نیفتند، مواکب گنجایش اسکان این حجم از زائران را ندارند؛ زیرا اغلب آنان برای عبور طراحی شده اند.

او با اشاره به اینکه در موکب مهران بنیاد مستضعفان اقامت نیز ممکن است، گفت: بنده و همه همکاران ما در بنیاد مستضعفان در خدمت زائران، ستاد اربعین و مسئولان هستیم و امید است بتوانیم خدمات بهتر و بیشتری را به زائران ارائه کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی  ادامه داد: از لحاظ تدارکات به اندازه  کافی غذا و آب تدارک دیده شده است اما ازدحام جمعیتی در برخی مقاطع زیاد می شود.

او درباره پیام اربعین به جهانیان یادآور شد: آنچه در عراق اتفاق افتاد عزم مردم را بیشتر کرد، مردم در راه امام حسین به این چیزها نگاه نمی کنند، به طور حتم آمار عبوری برای  اربعین بیشتر از سالهای قبل است و یکی از دلایل آن نیز همین شیطنتی است که انجام دادند تا راه کربلا و امام حسین را ببندند اما دیدیم که مردم بیشتر از قبل آمدند.

فتاح گفت: این تهدیدات و شطینت ها هیچ تاثیری در عزم مردم برای حضور در راهپیمایی اربعین ندارد، تنها ازدحام جمعیتی است که مسئولان ایرانی و عراقی باید مشکلات را رفع کنند و به زائران رسیدگی کنند.

انتهای پیام/ د

ارسال بطری های آب معدنی به مرزها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر