کد خبر: ۷۱۰۰۰۳۱
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: از ابتدای امسال ٧٧ درصد کودک زیر ۵ سال خرمشهر از خدمات مراقبت بهداشتی بهره ‌مند شدند.

 به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،پرویز میرزایی رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: طی سال ۹۸ در خرمشهر ۱۸ هزار و ۹۹۴  کودک زیر پنج سال ثبت ‌شده است که از ابتدای امسال ۷۷ درصد این تعداد، خدمات مراقبت بهداشتی را دریافت کرده‌اند.

او به مقایسه این آمار با عملکرد سال گذشته پرداخت و گفت: جمعیت کودکان زیر پنج سال خرمشهر در سال ۹۷، ۱۸ هزار و ۹۱۱ نفر بوده است که تا پایان سال ۹۵ درصد مراقبت بهداشتی شدند.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر با یادآور شدن اینکه هر کودک باید تا سن پنج ‌سالگی ۱۶ بار از این نوع خدمات دریافت کند، افزود: کودکان زیر یک سال هشت بار، کودکان ۱ تا ۲ ساله سه بار و کودکان ۲ تا ۵ ساله نیز پنج بار تحت مراقبت سلامت قرار می‌گیرند.

میرزایی در ادامه به تشریح خدمات مراقبتی از کودکان پرداخت و گفت: ارزیابی قد و وزن، دور سر، تزریق واکسن‌های مختلف و بررسی روند تکامل مراقبت دهان و دندان ازجمله خدمات مراقبتی است.

او افزود: غربالگری فشارخون برای کودکان بالای سه سال، غربالگری چربی خون برای کودکانی که اضافه‌وزن دارند و یا والدین آن‌ها در سن زیر ۵۵ سال تجربه سکته داشته‌اند و همچنین غربالگری فشارخون کودکان در سنین ۱۲ ماهگی، ۲، ۳،۴ و ۵ سالگی از دیگر خدمات مراقبت بهداشتی برای کودکان است.

میرزایی در ادامه به برنامه مشارکتی مرکز بهداشت با دیگر ارگان‌ها به مناسبت هفته ملی کودک اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه‌های مختلف در مراکز و خانه‌های بهداشت، برگزاری دوره‌های احیای پایه با همکاری مرکز فوریت‌های پزشکی، عیادت از بخش اطفال بیمارستان ولی‌عصر (عج) و اهدا جوایز به کودکان بیمار، اجرای طرح غذای گرم با مشارکت اداره بهزیستی و تولید برنامه رادیویی با موضوع خود مراقبتی از کودکان زیر ۵ سال، بخشی از برنامه‌های اجراشده در هفته ملی کودک بوده است.

انتهای پیام/ د

بهره مندی کودکان از خدمات مراقبت بهداشتی  

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر