کد خبر: ۷۱۰۰۰۶۱
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

سمیر ولاجیچ سفیر بوسنی و هرزگوین و هیات همراه در یک نشست با سرپرست شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهری قزوین دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، سمیر ولاجیچ، سفیر بوسنی و هرزگوین در ایران، در نشست با مجموعه مدیریت شهری قزوین گفت: خوشحالم که امروز در شهر تاریخی قزوین هستم و امیدوارم بتوانیم همکاری طرفین را تقویت کنیم.

ولاجیچ با بیان این که ایران اولین کشوری بود که در زمان استقلال بوسنی از آن حمایت کرد، گفت: کشور بوسنی و جمهوری اسلامی ایران ارتباط خوب و گسترده‌ای با هم دارند.

سفیر بوسنی و هرزگوین اضافه کرد: مردم ایران در زمان جنگ سخت بوسنی از آن حمایت کردند و من به عنوان سفیر، به نام کشور و مردم بوسنی، از ایران تشکر می‌کنم.

او گفت: امیدوارم به زودی هیات‌هایی از شهر قزوین از بوسنی دیدن کنند و متقابلا هیات بوسنی به قزوین بیاید تا بتوانیم شناخت بیشتری پیدا کرده و همکاری بیشتری فراهم شود.

محمد درافشانی، سرپرست شهرداری قزوین هم در این نشست گفت: روابط دو ملت بزرگ ایران و بوسنی و هرزگوین تاریخی طولانی دارد و محدود به مناسبات سیاسی و اقتصادی نیست و روابط فکری و اندیشه‌ای میان دانشمندان، عالمان، شعرا و نخبگان دو کشور همواره از دیرباز وجود داشته است.

درافشانی افزود: تحولات دیپلماسی سبب شده تا دیپلماسی شهری هم در روزگار ما جایگاه ویژه‌ای دراین عرصه پیدا کند، بنابراین به منظور ارتقای هم بستگی‌ها و تحقق اهداف والاتر، از سازو کار‌هایی که زمینه تعامل و گفتگو را فراهم آورد، استقبال می‌کنیم.

او اضافه کرد: شهر تاریخی قزوین از گسترش روابط و همکاری‌ها در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و نیز ترویج ارزش‌ها و شعائر دینی با تکیه بر اشتراکات میان دو کشور استقبال می‌کند.

حکمت اله داودی، رئیس شورای اسلامی شهر قزوین هم در این نشست گفت: بوسنی و هرزگوین کشوری اسلامی و دوست نظام جمهوری اسلامی ایران است و مایه خرسندی است که نماینده عالی این کشور در قزوین حاضر شده است.

داودی افزود: قزوین شهری تاریخی و کهن است و با توجه به مفاخر فراوانی که در این دیار زیسته اند، به عنوان پایتخت خوشنویسی ایران معرفی شده است.

او اضافه کرد: پارلمان محلی در ایران وارد بیستمین سال فعالیت خود شده است و اعضای آن با رای مردم انتخاب می‌شوند و مسایل شهری را سیاستگذاری می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر از سفیر بوسنی برای بازدید از بنا‌های تاریخی قزوین دعوت کرد.

در پایان این مراسم نشان شهروند افتخاری قزوین به سمیر ولاجیچ سفیر بوسنی و هرزگوین اهدا شد.

اتنتهای پیام/ک

نشست سفیر بوسنی و هرزگوین با سرپرست شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهری قزوین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر