کد خبر: ۷۱۰۰۳۶۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۳

اعضای حیاتی امیرحسین استقامت علی آبادی جوان مرگ مغزی به هفت بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،صمدی،مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه بیمار امیرحسین استقامت علی آبادی ۲۵ ساله پس از جراحی تعویض شانت مغزی دچار خونریزی می‌شود گفت: پس از بررسی تیم‌های کارشناسی و تائید مرگ مغزی بیمار، پیکر این جوان با موافقت و رضایت والدین برای اهدا عضو به بیمارستان شریعتی تهران منتقل شد.

او افزود:ارگان‌های حیاتی این جوان مرگ مغزی به هفت بیمار نیازمند اهدا می‌شود.

گفتنی است شانت، لوله‌ای نازک و انعطاف پذیر همراه با یک دریچه است که آنرا در مغز قرار می‌دهند تا مایع اضافی از سر را تخلیه کنند.

مایع شانت شده (تغییر سر پیدا کرده) به نقطه دیگری از بدن جهت جذب جریان می‌بابد.

مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: از ابتدای امسال تاکنون هفت مورد مرگ مغزی جهت اهدای عضو از قم به تهران اعزام شده است.

صمدی با اشاره به این که امکان برگشت به زندگی دوباره برای بیمار مغزی وجود ندارد، افزود: به دلیل بی اطلاعی خانواده‌ها و با وجود تعداد زیاد بیمار مرگ مغزی متاسفانه این بیماران فوت می‌کنند و به مرحله اهدای عضو و پیوند اعضا نمی‌رسند.

مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: آمار بیماران مرگ مغزی در بیمارستان‌های قم به دلیل وقوع تصادافات در محور‌های مواصلاتی و حوادث مربوط به راکبین موتورسیکلت زیاد است.

صمدی افزود: کسانی که می‌خواهند جزو اهدا کنندگان عضو باشند می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی www.muq.ac.ir در بخش «ثبت نام از متقاضیان اهدای عضو پس ازمرگ» ثبت نام کرده و کارت ویژه اهدای عضو را دریافت کنند.

بر اساس آمار موجود در حال حاضر ۵۰ هزار بیمار در سراسر کشرر در لیست انتظار دریافت عضو قرار دارند.

انتهای پیام/ش

اهدای اعضای جوان قمی به بیماران نیازمند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر