کد خبر: ۷۱۰۱۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۳۶۶ اثر به جشنواره ملی خوشنویسی رضوی ارسال شده است.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، نبی زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۳۶۶ اثر از هنرمندان استان‌های مختلف کشور در بخش‌های نستعلیق، نسخ و ثلث، شکسته نستعلیق و نقاشی خط به دبیرخانه جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در خراسان جنوبی ارسال شد.


او افزود:اختتامیه جشنواره ملی خوشنویسی رضوی از سری برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) همزمان با ۱۳ آذر امسال در بیرجند برگزار می‌شود.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نیمه مهرماه امسال آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ملی خوشنویسی رضوی مستقر در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بود، گفت: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره اهل بیت (ع)، امام رضا (ع) و امام موسی کاظم (ع) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدید آورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده‌تر این عرصه معنوی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.


او ادامه داد: این جشنواره در دو بخش «اساتید انجمن» که دارای مدرک استادی از انجمن خوشنویسان ایران هستند و بخش «سایر هنرمندان تا مدرک استادی» برگزار می‌شود.


نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث و نقاشی خط از جمله قالب‌های جشنواره ملی خوشنویسی رضوی است که بعد از پایان یافتن مهلت قانونی ارسال آثار به این جشنواره، ۳۶۶ اثر در این بخش‌ها از هنرمندان سراسر کشور دریافت شد.


نبی زاده ادامه داد: ۱۸۰ اثر در بخش نستعلیق، ۷۶ اثر در بخش شکسته نستعلیق، ۵۲ اثر در بخش نسخ و ثلث و ۵۸ اثر در بخش نقاشی‌خط از ۱۹۱ هنرمند به دبیرخانه جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در بیرجند ارسال شد.


او یادآور شد: ارسال آثار به داروان جشنواره برای انجا داوری مرحله اول به زودی انجام می‌شود.


انتهای پیام/ب


برگزاری جشنواره‌ی ملی خوشنویسی رضوی در بیرجند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر