کد خبر: ۷۱۰۱۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹
فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه:

سردار زیراهی گفت: استکبار می‌خواهد حرکت اربعین حسینی را خاموش کند، اما پیاده‌روی اربعین عالم‌گیر شده و هیچکس قادر نیست این حرکت زینبی را خاموش کند.


استکبار جهانی می‌خواهد پیاده‌روی اربعین حسینی را خاموش کندبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار رمضان زیراهی فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با گرامیداشت اربعین حسینی به حرکت عظیم مردم مسلمان جهان در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلا پرداخت و اظهار کرد: آن حرکتی که حضرت زینب (س) در مقابله با یزید خلق کرد عالم‌گیر شده که اکنون استکبار جهانی را به وحشت انداخته است.

او با بیان اینکه استکبار جهانی با تمام وجود می‌خواهد حرکت اربعین حسینی را کم‌رنگ یا خاموش کند، افزود: پیاده‌روی اربعین حسینی عالم‌گیر شده و هیچکس قادر نیست این حرکت زینبی را خاموش و یا کم‌رنگ کند، چراکه هر سال بر جمعیت شرکت کننده در این مراسم افزوده می‌شود.


بیشتر بخوانید: نیروی قدس سپاه، انتظامی عراق و حشدالشعبی، حافظان امنیت زائران در خاک عراق


فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه سیل خروشان مردم سوی کربلا را ادامه دهنده راه حضرت زینب کبری (س) در مقابله با ظالمان و جنایتکاران دانست و تاکید کرد: امروز در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) سیل جمعیت به سوی حرم مطهر اباعبدالله‌الحسین (ع) در حرکت است که در اربعین به اوج خود می‌رسد.

سردار زیراهی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقابله با آمریکای جهانخوار و شیطان بزرگ گفت: رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی در ۱۶ مهر سال ۶۶ براساس احساس تکلیف با نظامیان آمریکایی در خلیج فارس درگیر شدند و ضربات مهلک و سنگینی بر آنان وارد کردند.

او با تاکید بر زنده نگه داشتن حوادث افتخار آمیز نظام اسلامی تصریح کرد: یکی از آن حوادث ۱۶ مهر سال ۶۶ بود که رزمندگان اسلام در مقابله با آمریکا در خلیج فارس خلق کردند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه رزمندگان در این عملیات با پایمردی، پایداری و مجاهدت توانستند حماسه‌ای بی نظیر خلق کنند خاطر نشان کرد: رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه استان بوشهر در عملیات مقابله با آمریکا در خلیج فارس بینی آنان را به خاک مالیدند.

سردار زیراهی با اشاره به اینکه تا قبل از وقوع انقلاب اسلامی، جنگی که در جهان رخ می‌داد بلوک غرب و شرق مقابل هم قرار داشتند، تصریح کرد: در جنگ تحمیلی هشت ساله بلوک غرب و شرق و تمام کشور‌های جهان با تعامل مقابل نظام اسلامی ایران ایستادند و رزمندگان اسلام ابهت و کمر هر دو ابرقدرت را شکستند.

او با بیان اینکه در جنگ خلیج فارس در اواخر جنگ تحمیلی پس از شکست بلوک شرق و خارج شدن از این آبراه، بلوک غرب به سرکردگی آمریکا وارد خلیج فارس شد، گفت: رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در برابر زیاده‌خواهی و ظلم آمریکا شجاعانه در خلیج فارس ایستادند و ضربات مهلکی بر پیکر آنان وارد کردند و کمر آنان را شکستند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه افزود: آمریکا که بیش از ۸۰ فروند شناور نظامی وارد خلیج فارس کرده بود برای حفاظت از کشتی بریجتون اقدام کرد، ولی فرمانده آن شناور اظهار کرد که قادر به امنیت خلیج فارس و خودم نیستم و پس از برخورد با مین‌های سرگردان در خلیج‌فارس، رزمندگان منطقه دوم دریایی ضربات مهلکی بر پیکر آنان وارد کردند.

سردار زیراهی حماسه رزمندگان در ۱۶ مهر سال ۱۳۶۶ را نتیجه فداکاری و ایثارگری رزمندگان دانست و تأکید کرد: با وجود اینکه تجهیزات رزمندگان اسلام قابل قیاس با امکانات نظامی آمریکایی‌ها نبود، ولی سرداران این حماسه موجی در خلیج فارس ایجاد کردند که هنوز ابرقدرت‌ها و زورگویان دنیا، هراس دارند که در خلیج فارس عرض اندام کنند.

او با بیان اینکه رزمندگان در این حماسه ضمن شکستن ابهت شرق و غرب، اقتدار نظام اسلامی را نشان دادند، گفت: آمریکا در این عملیات می‌خواست غرور ایران را بشکند، ولی خودشان تحقیر شدند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر