کد خبر: ۷۱۰۱۲۹۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
کد خبر : ۷۱۰۱۲۹۴
گروه : همدان » همدان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان از خدمات رسانی هلال احمر به زائران اربعین در داخل و خارج از کشور خبر داد.

خدمت رسانی هلال احمر به زائران اربعین در داخل و خارج از کشوربه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، حمید عرفی یگانه، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به اینکه خدمت به زائرین اربعین برای جمعیت هلال احمر استان توفیق محسوب می‌شود، ابراز کرد: جمعیت هلال احمر استان همدان با ۱۲ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای که در هر پایگاه ۵ نفر به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز مشغول به فعالیت هستند، آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در طول مسیر پیاده روی هستند.

او افزود: در طرح اربعین که حدود ۱۸ روز به طول خواهد انجامید، حدود ۲۰ دستگاه آمبولانس، ۱۵ دستگاه خودرو‌های نجات و ۱۱ دستگاه خودروی اداری، حضور دارند.

عرفی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در دو بخش داخل و خارج از کشور به زائران اربعین خدمت خواهد رساند، افزود: با توجه به پتانسیلی که جمعیت هلال احمر استان همدان دارد و بنابر درخواست سازمان امداد و نجات ۲ دستگاه آمبولانس به همراه ۴ نیرو به کشور عراق اعزام شده اند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان با اشاره به اینکه یک دستگاه تریلرحمل دارو در خاک عراق مستقر شده است، گفت: معاونت درمان جمعیت هلال احمر استان نیز، در ۳ بخش از کشور عراق، تجهیزات خدماتی خود را مستقر کرده است و معاونت داوطلبان نیز ۲ پزشک و ۵ تکنسین دارویی را به کشور عراق اعزام کرده است.

عرفی یگانه افزود: جمعیت هلال احمر استان همدان با توجه به مسئولیت‌ها و خدماتی که بر عهده دارد، توان خود را در ارائه خدمات به زائرین و همینطور با توجه به اینکه معین استان‌های ایلام و کرمانشاه است، در این دو صرف می‌کند.

او در ادامه بیان کرد: نفرات حاضر در پایگاه‌ها در آماده باش ۱۰۰ درصدی به سر می‌برند و هر گونه مرخصی کارکنان این مجموعه تا بازگشت به سلامت زائران اربعین، لغو شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان، توان خودرو‌های استقراری در پایگاه‌ها را نسبت به سال گذشته ارزیابی کرد و گفت: خودرو‌های حاضر در پایگا ه‌ها در سال جاری از توان بیشتری در اجرای عملیات برخوردار هستند.

عرفی یگانه با اشاره به ایننکه ۲ تیم واکنش سریع در ملایر، مستقر هستند، ابراز کرد: ۲ دستگاه آمبولانس نیز در مریانج از ۲۳ مهرماه استقرار پیدا کرده اند و نیرو‌های حاضر در این پایگاه به صورت ۲۴ ساعت در شبانه روز حاضر و در آمادگی کامل به سر می‌برند.

او یادآور شد: در مجموع، ۲۴ پایگاه با ۸۳ نفر به صورت شبانه روزی آماده به خدمت هستند؛ در زمینه ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی، هماهنگی‌هایی نیز با اداره ورزش و جوانان و همینطور اوقاف انجام شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان در توصیه به رانندگانی که از خودروی شخصی استفاده می‌کنند، گفت: با توجه به خستگی حاصل از رانندگی که در ۳۰ کیلومتری مانده به مقصد، خود را نشان می‌دهد و منجر به روی دادن اتفاقات ناگوار می‌شود، لازم است رانندگان به ازای هر ۲:۳۰ رانندگی، استراحتی ۲۰ دقیقه‌ای برای خود در نظر بگیرند و در رسیدن به مقصد بایستی صبور و شکیبا بود.

عرفی یگانه با اشاره به وظایف تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان ابراز کرد: افراد حاضر در این تیم، آزمون‌ها و تخصص‌های لازم را گذرانده اند و به درجه ایثار نائل شده اند که در کنترل امور مرتبط دارای تخصص لازم و کافی هستند.

او با اشاره به خدمات مورد ارائه به زائران اربعین حسینی گفت: امدادرسانی، اسکان و تغذیه اضطراری از وظایف جمعیت هلال احمر در مخاطرات است و استان همدان در کسب درجه ایثار در کشور، رتبه دوم را داراست و در رسته امداد کوهستان نیز بانوان جمعیت استان، دارای رتبه کشوری هستند.

انتهای پیام/ د

هلال احمر به زائران اربعین امدادرسانی می کند

منبع: خبرگزاری موج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر