کد خبر: ۷۱۰۱۳۳۸
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

فرماندار ویژه خرمشهر از عبور ۶۰۰ هزار زائر اربعین حسینی از مرز شلمچه خبر داد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،کورش مودّت فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر در خصوص آخرین وضعیت مرز شلمچه، گفت: در حال حاضر تردد در این پایانه روان است و مرز بر روی زائران باز است.

او ادامه داد: تا کنون بالغ بر ۶۰۰ هزار تن از مرز شلمچه راهی کشور عراق شدند تا راهپیمایی اربعین شرکت کنند.

فرماندار ویژه خرمشهر افزود: همچنین ۳۶ هزار تبعه خارجی نیز از همین طریق به راهپیمایی اربعین پیوستند.

مودّت گفت: به جهت کمبود امکانات در خاک عراق، زائران بر سفر به عراق تعجیل نکنند و ملزومات اولیه همچون آب و غذای مختصری نیز همراه خود داشته باشند چرا که ممکن است در شلمچه عراق برای انتقال به شهر‌های مقدس این کشور دچار تعلل شوند.

 

افزایش ۴.۵ برابری آمار زائران عبوری از مرز شلمچه

 کوروش مودت فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر در جریان بازدید از قرارگاه رسانه ای منطقه آزاد اروند در مرز شلمچه، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از ابتدای ماه صفر تاکنون۷۴۲ هزار زائر از مرز شلمچه به عراق رفته و یا از آن بازگشته اند، گفت: از تعداد کل زائران ورودی و خروجی به مرز ۴۹۰ هزار نفرشان  خروج کرده اند ۲۵۲ هزار نفرشان از عراق بازگشته اند.

او با اشاره به اینکه تاکنون ۳۳ هزار نفر از اتباع خارجی به کربلای معلی سفر کرده اند، افزود: تردد در مرز شلمچه روان است و مردم بسیار پرشکوه شرکت کرده اند، مرز شلمچه به دلیل امکانات مناسب مورد استقبال زائران قرار گرفته است.

فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر گفت: بیش از ۴۰۰ موکب از فلکه مقاومت تا نقطه صفر مرزی برای خدمات رسانی به زائران مستقر است و از نظر تامین و توزیع آب و غذا مشکلی وجود ندارد.

مودت با بیان اینکه به اندازه جمعیت یک شهر در طول روز از مرز شلمچه عبور می کنند، یادآور شد: خدمات رسانی به صورت ۲۴ ساعته در حال انجام است و هر زمان ازدحام جمعیت در شلمچه عراق شود در زمان کوتاهی تردد را متوقف می کنیم.

 

او گفت: به دستور استاندار خوزستان از دستگاه های اجرایی همچون پتروشیمی، ملی حفاری، صنایع فولاد و بنیاد مستضعفان مقداری آب بسته بندی شده تامین شد که بخش عمده ای از آن امروز به شلمچه رسیده است.

فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر افزود: ۵ دستگاه خودرو امروز در مسیر عراقی شلمچه تا تنومه جهت تامین و توزیع آب در میان زائران مستقر می شوند.

مودت ادامه داد:از روز گذشته تا کنون ۵۴ وسیله نقلیه اعم از اتوبوس و کامیون به عراق اعزام شدند تا زائران را از بخش عراقی شلمچه به نجف انتقال دهند ضمن اینکه ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر برای اعزام به عراق در نظر گرفته شده است که امروز ۳۰ اتوبوس به شلمچه رسیدند.

او با اشاره به انجام ملاقات مرزی با طرف عراقی برای هماهنگی خروج خوردوهایی که قرار است زائران را از بخش عراقی شلمچه به نجف  انتقال دهند، گفت: امسال اربعین باشکوهی داریم و تردد زائران به صورت روان انجام می شود.

فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر افزود:تا کنون ۲۳ هزار خودرو در پارکینگ ۶۰ هکتاری شلمچه پارک شده اند و هنوز گنجایش حدود ۱۰ هزار خودرو دیگر در این پارکینگ وجود دارد، ضمن اینکه  یک پارکینگ ۳۰ هکتاری دیگر در شلمچه وجود دارد که این ظرفیت می تواند پاسخگو مراجعه کنندگان شود.

انتهای پیام/ د

افزایش تردد زوار از مرزشلمچه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر