کد خبر: ۷۱۰۱۳۷۰
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

فرمانده انتظامی استان با اشاره به افزایش ۴۲ درصدی اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر ار امحاء ۱۳۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر غیر داریی با حضور مسئولان استان خبر داد.

امحاء بیش از ۱۳۰ کیلوگرم مواد مخدر در استان زنجانبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، امروز بیش از ۱۳۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر، ۲ هزار و ۳۷۵ عدد انواع قرص روانگردان و ۲۲ لیتر انواع محلول پیش ساز شیشه، متادون واتانول امحاء شد.
 
سردار  رحیم جهانبخش فرمانده انتظامی استان زنجان در مراسم امحاء ۱۳۰ کیلو گرم مواد مخدر در استان زنجان با بیان اینکه پیشگیری از اعتیاد دارای اهمیت زیادی است، گفت: اعتیاد بلایی خانمان‌سوز است که به واقع کل خانواده را درگیر خود می‌سازد و آسیب‌های جبران ناپذیری نیز به خانواده و جامعه وارد می‌کند.

او با بیان اینکه به منظور ریشه کن کردن پدیده مواد مخدر همه اقشار جامعه باید نقش داشته باشند خاطر نشان کرد: از اول سال جاری تا کنون ماموران انتظامی استان زنجان با انهدام ۱۳ باند بزرگ مواد مخدر و اجرای هزار و ۶۰۰ طرح پاک سازی، بیش از یک تن و ۲۰۰ کیلو انواع مواد مخدر کشف کردند. 

او با اشاره به اینکه اولویت فرماندهی انتظامی استان زنجان در بحث مواد مخدر مبارزه با خرده فروشان و معتادان متجاهر است گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۲ هزار نفر از توزیع کنندگان، خرده فروشان و معتادان متجاهر در سطح استان دستگیر شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان این‌که مبارزه با عناصر تهیه و توزیع مواد مخدر یکی از مطالبات به‌حق مردم از پلیس است گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان در پاسخ به این خواسته، از هیچ کوششی دریغ نکرده و همواره با تمام توان سعی کرده است تا محیط را برای فعالیت مجرمانه عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر ناامن کند.

سردار جهانبخش با اشاره به توقیف ۲۵۸ دستگاه خودرو و موتورسیکلت از قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر در ۶ ماهه سالجاری گفت: شیوع مواد مخدر در هر جامعه آسیب‌های فراوانی به همراه دارد و علاوه بر خسارت‌های اقتصادی زیان‌های اجتماعی و فروپاشی خانواده‌ها را به دنبال دارد.

فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۱۳۰ کیلو گرم مواد مخدر غیر دارویی شامل حشیش، شیشه، شیره تریاک، سوخته تریاک و سایر مواد پس از سیر مراحل قانونی و با حضور مسئولان ارشد استان و خانواده معظم شهدای مبارزه با مواد مخدر امحاء شد.

سردار جهانبخش در پایان با تأکید بر اینکه مردمی سازی و اجتماعی سازی از راه‌های پیشگیری از اعتیاد است، خاطرنشان کرد: بدون شک همکاری و تعامل مردم با پلیس نقش مهمی در موفقیت‌های نیروی انتظامی داشته است.
 
انتهای پیام/ن
 

امحاء مواد مخدر در استان زنجان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر