کد خبر: ۷۱۰۱۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

جانشین پلیس بین الملل ناجا به متقاضیان تحصیل در خارج از کشور هشدار داد که تنها به آگهی پذیرش تحصیلی و اقامت در خارج اکتفا نکنند.

توصیه پلیس به متقاضیان تحصیل و اقامت در خارجبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار مجتبایی جانشین پلیس بین الملل ناجا  با اشاره به اینکه پلیس بین الملل از پلیس‌های تخصصی محسوب می‌شود، گفت: در بسیاری کشور‌ها فقط اینترپل فعال است، اما در جمهوری اسلامی پلیس بین‌الملل علاوه بر دیپلماسی پلیسی اقدامات مربوط به عملیات پلیسی مانند استرداد و تعقیب مجرمان را نیز انجام می‌دهد.

وی افزود: پلیس بین الملل با در اختیار داشتن ۱۴ بانک و سامانه‌های اطلاعاتی به ماموریت‌های خود می‌پردازد.

جانشین پلیس بین الملل ناجا گفت: ما ضمن استفاده از تجربیات گذشته، یک چشم انداز را برای پلیس بین الملل ناجا پیش بینی و فهرستی از اقدامات تحولی را پیش بینی کردیم که از جمله آن می‌توان به اپلیکیشن پلیس بین الملل اشاره کرد که در هفته ناجا راه‌اندازی شد.

سردار مجتبایی درخصوص پذیرش دانشگاه‌های خارجی و آگهی‌های پذیرش تحصیلی و اقامت توصیه کرد: سوء استفاده و جرائم اقتصادی در داخل و خارج کشور متداول است، اما ما باید قبل از اطمینان خاطر از رسمیت دانشگاه‌های خارجی هوشیار باشیم و با آن‌ها معامله نکنیم؛ لذا هموطنان برای کار‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی خود رسمیت و هویت مجموعه را بررسی کنند.


بیشتر بخوانید: ۶۰ درصد جرایم سایبری متعلق به حوزه مالی است/ بانک‌ها نسبت به ارائه رمز دوم بانکی سریع‌تر اقدام کنند


جانشین پلیس بین الملل ناجا بیان داشت: پلیس جمهوری اسلامی یکی از فعال‌ترین اعضای اینترپل است. ما با بسیاری از کشور‌ها که مانعی برای تعامل وجود ندارد، وارد می‌شویم و سطح تعاملات را با آن‌ها افزایش می‌دهیم.

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، در پاسخ به این سوال که آیا پلیس بین الملل ایران در سفارتخانه‌های سراسر دنیا مامور مقیم دارد یا خیر؟ گفت: ما هشت نمایندگی در کشور‌های مختلف داریم و در تلاش هستیم تا تعداد نمایندگی‌هایمان را برای راهنمایی‌های پلیسی و پاسخ به نیاز‌های پلیسی مردم توسعه دهیم.

انتهای پیام/

توصیه پلیس بین الملل ناجا به متقاضیان تحصیل و اقامت در خارج از کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر