کد خبر: ۷۱۰۱۴۶۲
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
سرپرست معاونت گردشگری استان سمنان خبرداد؛

دوست محمدی گفت: پایگاه اینترنتی معرفی جاذبه‌های گردشگری استان به منظور رونق و معرفی جاذبه‌های استان به زبان چینی ترجمه می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، حمیدرضا دوست محمدی سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: بیشترین گردشگران خارجی و بازدیدکننده از آثار تاریخی، طبیعی و فرهنگی از کشور‌های چین، عراق و آلمان مهمان استان سمنان هستند و به منظور معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌ها، پایگاه اینترنتی معرفی جاذبه‌گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به زبان چینی ترجمه می‌شود.

او افزود: نیمه نخست امسال ۷۲۶ هزار و ۴۶ گردشگر داخلی و یک هزار و ۷۲۷ گردشگر خارجی در از جاذبه‌های گردشگری استان سمنان بازدید کردند.

دوست محمدی با اشاره به اینکه ۷۰۹ هزار و ۴۹ گردشگر داخلی و سه هزار و ۹۲ گردشگر خارجی سال ۹۷ از استان سمنان بازدید کردند، افزود: سال گذشته یک هتل چهار ستاره و ۲۲ اقامتگاه بوم گردی در استان افتتاح شد.

سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: در حال حاضر ۲۵ طرح حوزه گردشگری در قالب مجتمع‌های گردشگری، هتل‌ها، مراکز اقامتی و پذیرایی با حجم سرمایه‌گذاری بیش از هفت هزار میلیارد ریال، به منظور رونق گردشگری در دستور کار قرار دارد.

او خاطرنشان کرد: ۱۴ محور و برنامه کوتاه مدت با هدف توسعه و رونق گردشگری در استان سمنان تعریف شده و با عملیاتی شدن این برنامه‌ها، مشکلات در حوزه گردشگری رفع می‌شود.

سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان تصریح کرد: استانداردسازی خدمات در کنار تامین زیرساخت برای توسعه گردشگری ضروری است و نیاز است تاسیسات گردشگری افراد آموزش دیده را به کار بگیرند.

انتهای پیام/ح

یک هتل چهار ستاره و ۲۲ اقامتگاه بوم گردی سال گذشته در استان سمنان افتتاح شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر