کد خبر: ۷۱۰۱۴۸۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه ارزش مالی تولیدات دامی در کشور با صنعت نفت برابری می‌کند، گفت: این تولیدات درکشور ۱۴۰۰ هزار میلیارد ریال و در استان فارس بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد ریال ارزش مالی دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمد مهدی قاسمی در همایش روز ملی دامپزشکی با بیان اینکه وظیفه سلامت این محصولات به عهده مجموعه دامپزشکی است، تصریح کرد: استان فارس با بالغ بر ۸۶۰ هزار تن تولیدات دامی، رتبه چهارم این تولیدات را در کشور دارد.

او افزود: تامین سلامت دام تاثیر به سزایی در امنیت غذایی، رونق تولید و اهمیت اقتصادی بالایی دارد چرا که جمع زیادی به واسطه شغل و پیشه خود به این صنعت وابسته هستند.

این مقام مسئول یادآور شد: صیانت از این اشتغال، امنیت غذایی حاصل از آن و اقتصاد وابسته به این تولیدات حاصل عزم و همت وافر دست اندرکاران حوزه دامپزشکی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به فعالیت بیش از ۳۲۰۰ واحد بهره برداری صنعتی در زمینه دام و طیور در این استان، افزود: حدود یک هزار واحد مرغداری، بیش از ۵۰۰۰ واحد دامداری سنتی و در مجموع حدود ۶ میلیون رأس دام سبک و حدود ۵۰۰ هزار رأس دام سنگین در این استان وجود دارد.

به گفته او، در استان فارس صنایع فرآوری و کشتارگاه‌های مجهزی وجود دارد که موفق به اخذ رتبه‌های برتر کشوری نیز شدند.

قاسمی با بیان اینکه وظیفه حوزه دامپزشکی در دو مورد امنیت غذایی و سلامت مرتبط به کیفیت محصولات است، افزود: با همت و سرعت عمل کارشناسان و مسئولین دامپزشکی استان فارس، بیماری‌های عمده‌ای مانند آنفولانزای حاد پرندگان با سرعت بسیار زیادی کنترل شد و امیدوارم از این پس نیز مانند گذشته برای حفظ جایگاه این صنعت مهم در استان فارس علاوه بر پیشگیری، واکنش سریع در مقابل بیماری‌های دام و طیور نیز وجود داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تاکید کرد: در سال مزین به سال رونق تولید و با تلاشی که همه تلاشگران عرصه تولیدات دامی داشتند این تولیدات رو به بهبود است.
انتهای پیام/م

فارس رتبه چهارم کشور در تولیدات دامی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر