کد خبر: ۷۱۰۱۴۹۵
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲

سرپرست پایانه مرزی شلمچه گفت: ۱۵۰ دستگاه اتوبوس در مرز شلمچه مستقر هستند و امروز تابلوهای راهنما برای استقرار اتوبوس های ۱۰ استان در محل پایانه شلمچه نصب شده است.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،جمال حمیدی سرپرست پایانه مرزی شلمچه روز شنبه تردد روزانه زائران اربعین حسینی از گذرگاه شلمچه را بیش از ۱۱۰ هزار نفر بیان کرد و گفت: آمار تردد اتباع خارجی نیز از ۳۰۰ نفر در روز به پنج هزار نفر رسیده است.

او همچنین در خصوص امکانات فراهم شده برای جا به جایی و انتقال زائران بازگشته از عراق در مرز شلمچه گفت: ۱۵۰ دستگاه اتوبوس در مرز شلمچه مستقر هستند و  امروز تابلوهای راهنما برای استقرار اتوبوس های ۱۰ استان در محل پایانه شلمچه نصب شده و آمادگی کامل برای انتقال زائران بازگشته از عراق وجود دارد.

سرپرست پایانه مرزی شلمچه با اشاره به امکانات تامین شده برای زائران گفت: در پایانه مرزی شلمچه هیچگونه کمبودی وجود ندارد و تمام امکانات برای زائران مهیا شده و حدود ۱۱۰ چشمه سرویس بهداشتی وجود دارد و تامین آب نیز مدیریت شده است.

حمیدی در ادامه افزود: به منظور رفع نیاز و کمبود وسیله نقلیه برای جا به جایی زائران در عراق هماهنگی لازم با  شرکت های حمل و نقل صورت گرفته است و ۱۵۰ دستگاه به عراق اعزام شدند.

او گفت: بین ۳۰ تا ۴۰ دستگاه کامیون نیز برای کمک به جا به جایی زائران در حال طی کردن مراحل گذرنامه و اعزام به خاک عراق هستند.

سرپرست پایانه مرزی شلمچه شمار گیت های گذرنامه پایانه مرزی شلمچه را ۵۰ گیت بیان کرد و گفت: از این تعداد ۲۴ گیت اضطراری در پایانه مرزی برای گذر زائران در نظر گرفته شده است.

 در اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی می باشد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/ د

جابجایی زوار در مرزشلمچه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر