کد خبر: ۷۱۰۱۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

دبیر ستاد اربعین استان کرمانشاه با بیان اینکه ظرفیت مرز خسروی هم اکنون تکمیل است، از زائران خواست سفر خود را به گونه‌ای مدیریت کنند که از اردحام در این مرز کاسته شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،مسعود بهرام نژاد دبیر ستاد اربعین استان کرمانشاه با اشاره به آخرین وضعیت مرز خسروی،گفت : محدودیت زمانی که طرف عراقی برای عبور زوار از مرز خسروی در نظر گرفته شده - از حدود ساعت ۶.۳۰ صبح تا حدود ساعت ۱۵ عصر- و همچنین استقبال خوب زوار از این مرز، سبب شده هم اکنون شاهد ازدحام جمعیت در این مرز باشیم.

او گفت : اگرچه در حال حاضر ظرفیت مرز خسروی تکمیل است، اما روند تردد زوار به صورت روان در حال انجام است و ارائه خدمات نیز در مرز به زائرین انجام می‌شود.

بهرام نژاد گفت: از صبح امروز (شنبه) که فعالیت مرز خسروی آغاز شده، ابتدا کار‌های تردد زواری که از روز قبل پشت مرز خسروی مانده‌اند انجام شده و سپس عبور زواری که امروز وارد مرز می‌شوند، صورت می‌گیرد.

او گفت: بهتر است برای اینکه از ازدحام جمعیت در مرز خسروی کاسته شود زوار سفر خود را مدیریت کنند تا به این ازدحام برخورد نکنند.

او افزود: زواری که به مرز خسروی می‌آیند باید بدانند ممکن است مدت ۲۴ ساعت معطلی داشته باشند، البته ما در این مدت همه خدمات را به آن‌ها ارائه می‌دهیم.

دبیر ستاد اربعین استان کرمانشاه با بیان اینکه طی چند شب اخیر هر شب از پنج تا ۱۰ هزار نفر در خسروی و قصرشیرین اسکان داده شده‌اند، گفت: هیچ مشکلی برای اسکان زوار نداریم و ظرفیت اسکان به میزان کافی در مرز فراهم است.

بهرام نژاد گفت: برای پارکینگ خودرو‌ها نیز ظرفیت کافی وجود دارد.

او افزود: در جلسه‌ای که روز گذشته (۱۹ مهر) استاندار کرمانشاه با تعدادی از مسئولین عراقی داشت این موضوع مطرح شد، اما نمی‌توانیم بگوییم ساعت تردد افزایش می‌یابد، چون این مسئله به نظر طرف عراقی بستگی دارد.

بهرام‌نژاد گفت: اگر تردد در مرز خسروی به صورت ۲۴ ساعته انجام می‌شد امکان تردد بیش از ۱۰۰ هزار زائر در هر شبانه روز وجود داشت.

او گفت: هم اکنون که ساعت فعالیت مرز محدود و روزانه حدود هشت ساعت است، روزانه تردد بین ۲۸ تا ۳۰ هزار نفر را از این مرز داریم.

دبیر ستاد اربعین استان کرمانشاه درباره مشکلات تردد زوار و کمبود اتوبوس در سمت عراق گفت: به دلیل ازدحام جمعیتی که در سمت عراق وجود دارد در برخی از ساعت‌ها که اتوبوس‌ها زوار را به سمت عتبات عالیات می‌برند تا زمانی که برگردند معطلی به وجود می‌آید.

 بهرام نژاد،گفت: اگرچه از سمت ایران هم کمک‌هایی در این زمینه انجام شده، اما محدودیت‌های برای ارسال اتوبوس به عراق وجود دارد.

دبیر ستاد اربعین استان کرمانشاه توصیه‌هایی هم به زوار اربعین داشت و افزود: مهمترین مسئله این است که خود زوار سفرشان را مدیریت کنند تا به ازدحام جمعیت در مرز خسروی برخورد نکنند.

بهرام نژاد با اشاره به اینکه برخی زوار افراد کهنسال یا کودک به همراه دارند، گفت: زوار باید شرایط را برای این افراد بگونه‌ای مدیریت کنند که دچار مشکل نشوند.

او از زوار خواست مواد غذایی فاسد نشدنی و آب نیز به همراه داشته باشند .

 

 

انتهای پیام/د

تردد روزانه ۲۸ تا ۳۰ هزار نفر از مرز خسروی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر