کد خبر: ۷۱۰۱۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت : با هماهنگی‌های صورت گرفته هر ۱۰ ثانیه یک زائر از گیت مرز خسروی خارج می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در علت خصوص محدودیت‌های اعمال شده برای تردد زائران از مرز خسروی گفت : بستر ما در کشور و استان کرمانشاه برای ایام اربعین حسینی، بستر خوبی است و هم به لحاظ زیرساخت، هم مسائل ترافیکی و هم به لحاظ ترافیکی هیچ مشکلی نداریم.

وی افزود: مشکل زیرساخت‌های کشور عراق است چرا که بستر در کشور عراق بسیار محدود است. برای مثال آن‌ها اعلام می‌کنند ما بیشتر از ۱۰ هزار یا ۲۰ هزار نفر نمی‌توانیم خدمات دهیم و از طرف دیگر ما دوست نداریم زائران به آن سوی مرز رفته و در مضیقه و شرایطی قرار گیرند که اذیت شوند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تاکید کرد: با توجه به موارد مذکور ما مجبوریم به اندازه توافقی که با کشور عراق داریم، اجازه خروج را به زائران دهیم.

وی با اشاره به خروج ۲۸ هزار زائر از مرز خسروی طی روز گذشته گفت: امروز نیز تاکنون حدود ۲۳ هزار نفر از طریق این مرز از کشور خارج شده اند.

این مسئول گفت: امروز نیز نهایتا بتوانیم تا همان ۲۸ هزار نفر اجازه خروج دهیم و از ساعت ۱۳ نهایتا خروج از کشور به سمت عراق را متوقف کنیم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه گیت‌های ما نیز آمادگی کامل در این زمینه را دارند، گفت: ما هم اکنون ۵۸ گیت در مرز خسروی داریم که به دلیل عدم هماهنگی در آنسوی مرز از ظرفیت همه آن‌ها استفاده نمی‌شود و ۵ تا ۶ گیت از گیت‌های ما خالی است.

او گفت: به دلیل هماهنگی با آن سوی مرز حداقل طی ۱۰ تا ۲۰ ثانیه یک زائر از گیت ما عبور می‌کند. ما زائرانی را نیز داشته ایم که ظرف ۴ تا ۵ ثانیه از مرز عبور کرده اند.

 

 

انتهای پیام/د

بستر خوب برای تردد زائر در ایام اربعین

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر