کد خبر: ۷۱۰۱۷۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲

استان چهارمحال و بختیاری هرساله از اواخر مهرماه، پذیرای پرندگان مهاجر در تالاب‌ها است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: در آستانه کوچ زمستانه پرندگان مهاجر، به همت حفاظت محیط زیست، سازمان‌های مردم نهاد و جوامع محلی طبیعت حاشیه تالاب بین المللی چغاخور در شهرستان بروجن پاکسازی شد.

 او افزود: طبیعت تالاب بین المللی چغاخور شهرستان بروجن که زیستگاه پرندگان مهاجر است، با حضور کارشناسان و محیط بانان حفاظت محیط زیست، جوامع محلی و سازمان‌های مردم نهاد شهرستان بروجن و با همکاری انجمن‌های زیست محیطی جمعیت سبز بروجن و رفتگران طبیعت اصفهان از زباله پاکسازی شد. 

احمدی ادامه داد: در حرکتی خود جوش از طرف انجمن رفتگران طبیعت اصفهان با اعلام فراخوان عمومی حاشیه آبی و اطراف ضلع شمالی تالاب چغاخور از سمت تونل چغاخور به سمت سه راهه زوردگان پاکسازی و زباله‌های پراکنده شده در محیط‌های آبی نیز توسط مأموران یگان حفاظت جمع آوری شد.

او اظهار داشت: این برنامه هرساله با کوچ پرندگان مهاجر در تالاب بین المللی چغاخور برگزار می‌شود چرا که با آغاز فصل سرما شاهد حضور چشمگیر پرندگان به این تالاب هستیم و این امر از آسیب رساندن احتمالی به پرندگان جلوگیری می‌کند.

احمدی با اشاره به اینکه  این استان هرساله از اواخر مهرماه پذیرای پرندگان مهاجر در تالاب‌ها است تصریح کرد: هم اکنون دسته‌های کوچک از کاکائی‌ها، لک‌لک‌ها، حواصیل‌ها، اگرت‌ها و اردک‌ها در حال فرود آمدن در تالاب‌های استان هستند و از اواسط آبان‌ماه حضور پرندگان مهاجر در این تالاب‌ها به اوج خود می‌رسد و تا قبل از یخ زدگی آب تالاب‌ها در این استان حضور دارند.

تالاب بین المللی چغاخور با مساحت دو هزار و ۴۳۰ هکتار در دامنه ارتفاعات برآفتاب و کلار، در مسیر جاده شهرکرد به خوزستان، در نزدیکی شهر بلداجی شهرستان بروجن و ۶۵ کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

انتهای پیام/خ

آمادگی برای کوچ زمستانه پرندگان مهاجر 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر