کد خبر: ۷۱۰۱۸۷۷
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹

مدیر کل اوقاف و خیریه استان خوزستان گفت: چهار استان کشور موکب اوقاف شان را در شلمچه در راستای خدمت به زائران حسینی برپا کردند.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،حجت الاسلام خاکباز مدیر کل اوقاف و خیریه استان خوزستان گفت: یکی از وظایف مهم سازمان اوقاف و امور خیریه برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی است، در این راستا از ابتدای مهرماه نسبت به برگزاری مراسمات عزاداری در مساجد، امامزادگان و تکایا اقدام کردیم.

او ادامه داد: برنامه کلیدی ماه محرم و صفر نیز اجرای مراسم اربعین است و در این راستا در مرز چذابه با همکاری اوقاف اصفهان و مدیریت اوقاف خوزستان موکب حضرت علی اصغر (ع) را راه‌اندازی کردیم.

مدیر کل اوقاف و خیریه استان خوزستان گفت: در این موکب ظرفیت اسکان دو تا سه هزار نفر برقرار است و روزانه نیز ۶ هزار وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام توزیع می‌شود و در موکب اوقاف استان خوزستان برنامه های فرهنگی و مذهبی دیگری از جمله اقامه نماز جماعت، مراسمات عزاداری و سخنرانی نیز برگزار می شود.

خاکباز ادامه داد: اینکه از هجدهم مهر ماه فعالیت خود را شروع کرده ایم و تا سه روز بعد از اربعین به خدمات رسانی های خود ادامه می‌دهیم و بر این باور هستیم که به دیگر مواکبی که به زائران خدمات رسانی خوبی دارند در حد توان اقلام غذایی و آب آشامیدنی نیز ارائه دهیم.

او افزود: در شلمچه نیز استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و بوشهر نسبت به برپایی موکب اوقاف اقدام کردند که این استان‌ها نیز خدمات فرهنگی خوبی را برای عزاداران حسینی ترتیب داده اند و اوقاف استان خوزستان نظارت هایی بر فعالیت این موکب نیز دارد.

مدیر کل اوقاف و خیریه استان خوزستان در پایان خبر داد: مجموعاً ۱۰ مبلغ به مرزهای شلمچه و چذابه (هر کدام پنج مبلغ) اعزام شده تا کارهای فرهنگی و مذهبی مختلفی را در میان مواکب اجرایی کنند.

انتهای پیام/ د

خدمت به زائران حسینی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر