کد خبر: ۷۱۰۱۸۸۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
آیت الله علوی گرگانی عنوان کرد؛

آیت الله علوی گرگانی گفت: در زمینهٔ خدمت به افراد نیازمند دلسرد نشوید، چون برخی سنگ‌اندازی کرده و تهمت می‌زنند، ولی باپشتکار به فعالیت خود ادامه دهید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان در دیدار اعضای موسسه دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) که در دفتر معظم له برگزار شد، گفت:فعالیت این موسسه شایسته تقدیر است و اینکه در جامعه افراد بی‌سرپرست را تحت پوشش قرار می‌دهید عمل بسیار خوبی است.

آیت الله علوی گرگانی افزود: پیامبر (ص) فرزندی را به سرپرستی پذیرفته بودند و پس از مدتی این فرزند فوت کرد که رسول خدا گریه و بی‌تابی کردند، این موضوع نشان‌دهنده رافت و عطوفت رسول خدا بود.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد:باید تلاش شود با پیروی از مکتب اهل‌بیت (ع) و پیامبر (ص) درزمینهٔ سرپرستی افراد بی‌سرپرست اهتمام داشته باشیم، دنیا محل گذر است و موضوعی که باقی می‌ماند آخرت است.

آیت‌الله علوی گرگانی تصریح کرد:عمل ما درگرو کار مردم است و باید به این موضوع توجه کنیم مردم چه چیزی درباره ما می‌گویند، چون تعریف ما از خودمان مؤثر نیست.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به حدیثی از رسول خدا ادامه داد:هنگامی‌که انسان از دنیا می‌رود نخستین موضوعی که وجود دارد و موردتوجه است این‌که مردم درباره وی چه چیزی می‌گویند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت خدمت به نیازمندان و ایتام جامعه افزود:فعالیت این موسسه بسیار مهم است، چون در راستای ساماندهی افراد بی‌سرپرست است و باید در کار خود دلسرد نشوید، چون برخی سنگ‌اندازی کرده و تهمت می‌زنند، ولی باپشتکار به فعالیت خود ادامه دهید.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع)یادآورشد:دهن مردم بسته نمی‌شود و هرکاری که انجام دهید حرف زده می‌شود، هیچ موضوعی شما را از کارتان بازندارد و هدف خود را برای خدا انجام دهید.

عضو شورای راهبردی موسسه دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) نیز گفت: ۴ هزار دانش‌آموز در قالب ۱۵ شعبه و ۴۵ شهر زیر نظر این موسسه هستند.

سید محمدتقی حسینی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته توسط این موسسه تصریح کرد:موسسه دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) افراد بد سرپرست و بچه‌های طلاق و یتیم را تحت پوشش قرار می‌دهد.

او افزود: این موسسه ۱۸ سال است که مشغول فعالیت است و تلاش می‌کند مشکلات بچه‌های یتیم و بد سرپرست را برطرف کرده و نیاز‌های آن‌ها را موردتوجه قرار می‌دهد.

عضو شورای راهبردی موسسه دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) بیان کرد:۴ هزار دانش‌آموز در قالب ۱۵ شعبه و ۴۵ شهر زیر نظر این موسسه هستند و ۳۶۳ دانش‌آموز در شهر قم تحت پوشش این موسسه هستند.

حسینی تصریح کرد:تأمین هزینه دانش آموزان مورد تأکید است و دو دانش‌آموز زیر نظر این موسسه در دانشگاه قبول شدند، نکته‌ای که موردتوجه است نظارت مستمر نسبت به این دانش آموزان و موضوعات فرهنگی و اجتماعی مدنظر است.

او عنوان کرد:در طول سال به این دانش آموزان سبد کالا اهدا می‌شود و در شروع سال تحصیلی به همه آن‌ها لوازم‌التحریر دادیم، همه پول‌هایی که به موسسه می‌آید از طرف خیران است و همه دانش آموزان دارای مددکار هستند و نیاز‌های روحی و روانی دانش آموزان بررسی و مشاوره‌های روانشناسی و روانکاوی انجام می‌شود.

عضو شورای راهبردی موسسه دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) ادامه داد:سالی دو بار افراد تحت پوشش را ازنظر بهداشت و سلامت جسم موردبررسی قرار می‌گیرند و تلاش می‌کنیم کرامت این عزیزان حفظ شود و احساس حقارت و کمبود در زندگی خود نداشته باشند.

حسینی ابراز کرد: این موسسه تلاش می‌کند که کار اقتصادی انجام ندهد و پولی که خیر و بانی می‌دهد به‌صورت مستقیم به افراد تحت تکفل پرداخت می‌شود و در همان موضوع هزینه می‌شود.

او گفت:این دانش آموزان بر اساس معدل و پیشرفت تحصیلی پول بیشتری دریافت می‌کنند و هرکسی که معدل بیشتری می‌گیرد مبلغ بیشتری به وی پرداخت می‌شود تا دانش آموزان دیگر نیز تشویق شوند.

عضو شورای راهبردی موسسه دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) یادآورشد: هماهنگی خوبی با کمیته امداد و اداره کل بهزیستی داریم تا تداخلی در خدمت رسانی به این عزیزان انجام نشود و هم افزایی با موسسات دیگر وجود دارد.

انتهای پیام/‌ح

۴ هزار دانش‌آموز تحت تکفل موسسه دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) قرار دارند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر