کد خبر: ۷۱۰۱۹۰۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

استاندار کرمانشاه گفت : همه مدیران باید بدون ترس، ولو اینکه در فضای مجازی انگ شراکت با سرمایه‌گذاران را بخورند، برای ورود سرمایه‌گذاران به استان پای کار باشند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به بهتر شدن جایگاه استان از نظر بیکاری گفت : حل مشکل اشتغال اولویت اول استان است و کماکان باید همه هم و غم خود را برای حل مشکل اشتغال استان بگذاریم.

او با بیان اینکه در نیمه دوم سال نیز مدیران باید با همین سرعت برای حل مشکل اشتغال در استان تلاش کنند، گفت : باید فرماندارانی که برای موضوع اشتغال کم وقت می‌گذارند، شناسایی و دلایل این کار بررسی شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه با اعتبارات دولتی به تنهایی نمی‌توان مشکل اشتغال را حل کرد و نیاز به استفاده از منابع بخش خصوصی و ورود سرمایه‌گذاران است، گفت: برای ترغیب سرمایه‌گذاران به سرمایه گذاری در استان باید همه پای کار آمده و با از بین بردن موانع نرم افزاری و سخت افزاری، تلاش کنیم تا سرمایه و نقدینگی به سمت استان سرازیر شود که البته مشارکت و همراهی مردم را هم در این زمینه نباید نادیده بگیریم.

او با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاران هنوز در سیستم بانکی با چالش مواجه هستند، گفت: گاهی سرمایه گذاران بین شش ماه تا یک سال اسیر بروکراسی بانک‌ها می‌شوند که این موضوع باعث فراری دادن آن‌ها از استان می‌شود.

او افزود: مدیران باید بدون ترس، ولو اینکه در فضای مجازی انگ شراکت با سرمایه گذاران را بخورند، برای ورود سرمایه گذاران به استان پای کار باشند.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به وضعیت خوب استان در نیمه نخست امسال از نظر شاخص نرخ تورم، گفت: اگرچه موفق به کنترل نرخ تورم استان در نیمه نخست سال شده‌ایم، اما هنوز باید در این حوزه کار کنیم.

او افزود: آمار‌های موجود در زمینه تورم نشان از کار خوب در این حوزه دارد و اینکه ستاد تنظیم بازار خوب عمل کرده است.

بازوند سپس با تاکید بر اینکه کار‌های پژوهشی باید در بهبود وضعیت رفاهی، اقتصادی و معیشتی مردم اثرگذار باشند، افزود: کار‌های پژوهشی باید سر سفره مردم و در زندگی آن‌ها خود را نشان دهند، در حالیکه متاسفانه در استان و حتی کشور ما کار‌های پژوهشی با چنین رویکردی انجام نمی‌شوند.

بازوند با تاکید بر اینکه پژوهش‌ها باید در راستای حل چالش‌های استان بکار گرفته شوند، افزود: استان کرمانشاه ظرفیت‌های خیلی خوبی مثل راه آهن و فرودگاه دارد، ضمن اینکه به عنوان بندر خشک نیز انتخاب شده و همه این‌ها ظرفیت‌های خیلی خوبی برای پای کار آمدن سرمایه‌گذارن بخش خصوصی هستند، اما اینکه سرمایه گذاران اقبالی به سرمایه گذاری در این استان از خود نشان نمی‌دهند ضرورت انجام کار‌های پژوهشی در استان را بیشتر می‌کند.

او اشاره‌ای هم به موضوع کلانشهر شدن کرمانشاه داشت و افزود: باید با انجام کار‌های پژوهشی به دنبال استفاده خوب از ظرفیت‌های اینچنینی باشیم.

استاندار کرمانشاه از وضعیت آنتن‌دهی همراه اول در مرز خسروی شدیدا انتقاد کرد و از رسانه‌ها خواست تا این نارضایتی را اعلام کنند.

او افزود: چرا باید همراه اول همه خدمات خود را به مرز‌های مهران و شلمچه ببرد و وضعیت خدمات دهی آن در مرز خسروی بسیار بد باشد.

مهرداد سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به آماده سرمایه گذاری بودن پروژه دهکده لجستیک (بندرخشک) گفت: کار‌های مطالعاتی پروژه انجام و فراخوان آن داده شده و منتظر جذب سرمایه گذاران هستیم.

او اشاره‌ای هم به اضافه شدن چهار خط ریلی برای حمل بار داشت افزود: این چهار خط شامل خط‌های نفت، غله، کالا‌های خشک و بار‌های عادی خواهد بود.

شهریار بهنیا مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه در این نشست با اشاره به مستقر کردن هشت پرتابل در مرز خسروی در کنار سه سایت دائم برای اربعین، گفت: همین تعداد هم ایرانسل داریم و از نظر خدمات دهی به زوار مشکلی نداریم، هرچند ممکن است به دلیل ازدحام جمعیت مشکلاتی بوجود آید .

 

 

انتهای پیام/د

حل مشکل اشتغال اولویت اول

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر