کد خبر: ۷۱۰۲۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه‌های اجرایی در زمینه تهاتر بانکی اقدام مناسبی نداشته اند.

انتقاد از عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه تهاتر بانکیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج،  استاندار کهگیلویه و بویراحمد در هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: ۱۲ میلیارد تومان توافق نامه در زمینه تهاتر بانکی به استان اختصاص داده شده که تاکنون از این مبلغ ۸ و نیم میلیارد تومان ابلاغ و تخصیص صد درصدی داده شده است.
 
کلانتری با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی در زمینه تهاتر بانکی اقدام مناسبی نداشته اند افزود: دستگاه‌های اجرایی باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند و موضوع تهاتر را جدی بگیرند.
 
او ادامه داد:دستگاه‌های اجرایی حداکثر تا ۱۵ روز آینده باید پیگیر ماده ۲۳ قانون باشند و موافقت نامه‌های تخصیص اعتبارات ملی را به استانداری ارائه دهند.
 
استاندار گفت: طبق آمار مرکز آمار کشور نرخ بیکاری فصل تابستان سال گذشته ۱۵ و هشت دهم درصد بوده که تابستان امسال به ۹ و ۹ دهم درصد رسیده است.
 
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مسئولان استانی بیشتر سرگرم موافقت نامه‌های استانی هستند گفت: مبلغ تهاتر بانکی استان ۱۲ میلیارد و ۲۱۷ میلیون تومان است که در مقابل بدهی پیمانکاران مبلغ ناچیزی است.
 
آرام مدیرکل اقتصاد دارایی استان هم در این جلسه گفت: ۳۰۰ نفر بدهکارمالیاتی در استان داریم که ۴۰ نفر از آن‌ها به امور مالیاتی استان برای تهاتر مراجعه می‌کنند.
 
او افزود: کل بدهی استان از بابت پیمانکاران و ذینفعان دولت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است که ۵۶۰ میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به پیمانکاران است.
 
 آرام همچنین از پرداخت صد در صدی بازنشستگان سال ۹۷ در استان خبر داد.
 
همچنین در این جلسه طرح تفضیلی شهر چیتاب مصوب شد.
 
در پایان این جلسه طرح‌های نیمه کاره اداره راه و شهر سازی، اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و آب و فاضلاب استان بررسی شد.
انتهای پیام/غ

کاهش نرخ بیکاری در استان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر