کد خبر: ۷۱۰۲۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳

نمایش «غریبه‌های همیشگی» با الهام از غریبی امام حسین (ع) در میان مردم زمانه‌اش روی صحنه می رود.

نمایشی که روایتگر غربت امام حسین (ع) می‌شودحسین پرستار کارگردان نمایش «غریبه‌های همیشگی» در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره متن نمایش «غریبه‌های همیشگی» گفت: این داستان در خصوص بیماری خونی فرزند سوم خانواده‌ای است که مادرش برای شفای پسر خود، نذری برای رفتن به کربلا به همراه فرزند و همسر خود می‌کند و در آنجا اتفاقاتی خاص برایشان می‌افتد.

کارگردان نمایش «غریبه‌های همیشگی» با اشاره به هدف خود برای به اجرا بردن این نمایش اظهار داشت: از آنجا که این نمایش در خصوص بمب گذاری از طرف افراد پلید است و ما هم با قضیه ترور مخالف و با انسانیت، صلح و آرامش موافق هستیم، تصمیم به اجرای این نمایش و تاثیرگذاری آن بر مخاطب گرفتیم.

پرستار درباره انتخاب بازیگران برای اجرای نمایش «غریبه‌های همیشگی» گفت: بنده برای انجام این کار به خانه تئاتر رفتم و با تست از چند شخص و بر اساس شناختی که از لیلا میرزایی داشتم، تصمیم به انتخاب این بازیگر برای هنر نمایی روی صحنه گرفتم.

کارگردان نمایش «غریبه‌های همیشگی» با اشاره به استقبال مخاطبان از این نمایش اظهار داشت: استقبال مخاطب از تماشای این نمایش بسیار کم است و بنده به عنوان کارگردان امیدوارم تبلیغات بیشتری برای این نمایش انجام گیرد.

پرستار درباره تمرینات انجام شده برای اجرای نمایش «غریبه‌های همیشگی» گفت: گروه ما برای اجرای این نمایش تقریبا قبل از مرداد ماه تا اوایل مهر ماه هفته‌ای سه روز به تمرین پرداخت.

این کارگردان تئاتر درباره انتخاب نام «غریبه‌های همیشگی» برای این نمایش اظهار داشت: این عنوان بر اساس این است که امام حسین (ع) واقعا شخص غریبی هستند و امام سجاد (ع) می‌فرمایند: «پدر بنده خون وجودشان را دادند که مردم بفهمند، اما مردم فقط به گریه پرداختند». هدف از گریه برای شهادت امام حسین (ع) باید به نیت درک و توجه افراد به امام حسین (ع) باشد.

پرستار درباره اجرای مجدد نمایش «غریبه‌های همیشگی» گفت: برای اجرای مجدد این نمایش باید درخواست‌های بیشتری از سوی مسئولان فرهنگی یا دیگر افراد انجام گیرد.

پرستار درباره مشکلات اجرای نمایش «غریبه‌های همیشگی» گفت: از نظر مالی برای اجرای این نمایش مبلغی که به عنوان دستمزد به بازیگران پیشنهاد می‌دادم، از سوی آنان پذیرفته نمی‌شد. نهایتا بنده به ناچار مجبور به اجرای یک نقش از میان سه نقش باقی مانده شدم.

گفتنی است نمایش «غریبه‌های همیشگی» به نویسندگی و کارگردانی حسین پرستار و با هنرنمایی لیلا میرزایی، حمیدرضا سنگیان و حسین پرستار از ۱۵ مهر تا ۱۰ آبان ماه هرشب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه در حوزه هنری روی صحنه می‌رود.


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر