کد خبر: ۷۱۰۲۴۱۳
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
مدیرکل اهدای خون استان سمنان خبرداد؛

اسفندیار عزیزی گفت: سه هزار و ۶۴۸ نفر از مردم این استان در پویش اهدای آگاهانه خون در ماه محرم شرکت کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، اسفندیار عزیزی مدیرکل اهدای خون استان سمنان گفت: پویش نذر اهدای آگاهانه خون همزمان با آغاز ماه محرم، همزمان با سراسر کشور در استان سمنان آغاز شد و تا اربعین شهادت امام حسین (ع) ادامه دارد.

او افزود: سه هزار و ۶۴۸ نفر بعد از فراخوان این پویش به منظور اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون در استان سمنان مراجعه کردند که از این تعداد ۲ هزار و ۸۴۷ نفر از مراجعه‌کنندگان موفق به اهدای خون شدند.

عزیزی با اشاره به اینکه بیشترین گروه خونی اهدا شده در استان سمنان در پویش نذر خون امسال A مثبت و O مثبت بود، عنوان کرد: از میان این افراد، ۲ هزار و ۵۶۲ نفر خون، ۲۷۳ نفر پلاسما و ۱۲ نفر نیز پلاکت اهدا کردند.

او  اظهار داشت: افرادی که تاکنون به دلیل ازدحام مراجعه‌کنندگان موفق به مشارکت در پویش نذر و اهدای خون نشدند می‌توانند برای ثبت‌نام و شرکت در این پویش به سامانه نوبت‌دهی به نشانی اینترنتی http://Nobatdehi.ibto.ir و یا به صورت حضوری به پایگاه‌های انتقال خون در سراسر استان مراجعه کنند.

عزیزی با اشاره به اینکه برخی شهروندان بنا به دلایلی نمی‌توانند خون اهدا کنند، بیان کرد: این افراد می‌توانند پلاسما و پلاکت خون‌شان را اهدا و در پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز نیز مشارکت کنند و جان بیماران را نجات دهند.

وی، هدف از اجرای پویش نذر خون را تامین نیاز‌های ذخایر خونی استان در قالب نیت خیرخواهانه شهروندان در ماه‌های محرم و صفر بیان کرد.

او با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا پایان مرداد امسال ۶۲ هزار ۱۸۲ نفر به پایگاه‌های انتقال خون استان سمنان مراجعه کردند، گفت: از این تعداد ۵۰ هزار نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان بیان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در پویش نذر اهدای خون در شهرستان سمنان می‌توانند از ساعت هفت و ۳۰ تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه در روز‌های فرد و از ساعت هفت و ۳۰ تا ۱۹ در روز‌های زوج و در شهرستان شاهرود، دامغان و گرمسار از ساعت هشت تا ۱۳ هر روز به مراکز و پایگاه‌ها برای اهدای خون نظر مراجعه کنند.

سمنان استان اول کشور در شاخص اهدا به ازای هر یکهزار نفر است، این شاخص در کشور ۲۷ و در استان سمنان ۴۶ اهداکننده است، ۷۹ درصد اهداکنندگان خون در استان اهداکننده مستمر هستند.

انتهای پیام/ح

۲ هزار و ۵۶۲ نفر در این پویش خون اهدا کردند 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر